Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańcy Dzieciom informuje,
iż od dnia 1.12.2019r. wzrosły opłaty w szkole i przedszkolu:
opłata stała za przedszkole 350,-zł
wyżywienie dzienne w przedszkolu 12,-zł
zupy w szkole 3,5zł
Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańcy Dzieciom informuje,
iż od dnia 1.12.2019r. wzrosły opłaty w szkole i przedszkolu:
opłata stała za przedszkole 350,-zł
wyżywienie dzienne w przedszkolu 12,-zł
zupy w szkole 3,5zł
Dnia 21 lutego (piątek) 2020 roku w Rumi odbył się Turniej Czwórek Siatkarskich Chłopców, rocznik 2007 i 2008. Miło mi Wszystkim przekazać, że drużyna z Karczemek została Mistrzem Powiatu Wejherowskiego. Pokonała zespoły z:Rumi, Redy, Wejherowa, Bolszewa, Strzebielina i Linii. W tym tygodniu jedziemy na rozgrywki półwojewódzkie do Chwaszczyna. Trzymajcie za nas kciuki.
Skład zespołu :
Stępka Igor (kapitan), Wroński Konrad, Kozuch Olivier, Kukawka Tymon, Kostępski Maksymilian, Boszko Miłosz, Formella Marcel, Pawłowski Maksymilian, Naczk Marek, Merchel Maksymilian.
Dumna trener Anna Bruchal
Wyniki konkursu:
I miejsce - Marta Murawska (kl.III)
II miejsce -Katarzyna Langa (kl.IV)
III miejsce -Weronika Rosinke (kl.VII)
Wyróżnienia:
Kornelia Pierzgalska kl.III
Oliwia Milewczyk kl.III
Rokasana Wiatr kl.V
Amelia Pauś kl.VIa
Marcin Borowicz VIb
Malwina Szymczak VII
Congratulations !
K.Kalańska
K.Opalińska
K.Janik-Rogowska
W czwartek 20.02. na 3 godzinie lekcyjnej zapraszamy klasy IV - VIII na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które odbędą się w sali gimnastycznej.
Uczniowie z języka kaszubskiego spędzili piątkowy, walentynkowy wieczór w Ergo Arenie w Gdańsku kibicując siatkarskiej drużynie Gdańsk Trefl. Przy głośnym dopingu kaszubskich kibiców Trefl wygrał 3:0 z Cuprum Lubin.
Stowarzyszenie Trefl Pomorze wspólnie ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim już po raz piąty zorganizowały "Kaszubski Mecz". Na trybunach zasiadło w tym roku aż 9980 kaszubskich fanów siatkówki.
Na hali panowała wyjątkowa atmosfera gdyż spotkanie miało uroczystą oprawę, co było związane ze 100-leciem niezwykle ważnego dla regionu i całej Polski wydarzenia. 10 lutego 1920 roku w Pucku odbyły się symboliczne zaślubiny Polski z morzem, wieńczące proces powrotu Pomorza w granice odrodzonej Polski.
L.R-Sz.
Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z naszej szkoły zajęli I MIEJSCE w gminie Szemud w zawodach czwórek siatkarskich, rocznik 2007 i młodsi/młodsze. Powiaty jeszcze w lutym, trzymajcie kciuki.
Autor gy: Joachim Szczygieł, klasa VII
KLIKNIJ NA PONIŻSZY LINK, GDY POŁĄCZYSZ SIĘ Z GRĄ przeczytaj instrukcję a następnie KLIKNIJ NA ZIELONĄ FLAGĘ:
https://scratch.mit.edu/projects/367060311
Wycieczka do Kartuzach, stolicy Kaszub, była jedną z najlepszych wycieczek kaszubskich.
W trakcie wizyty w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których wykonaliśmy bransoletki z bursztynu czyli złota Pomorza, zwanego tutaj jantarem. Dowiedzieliśmy się, że bursztyn jest nie tylko używany do wyrabiania biżuterii ale również stosowany jest w przemyśle kosmetycznym.
Podczas zwiedzania Muzeum zobaczyliśmy obiekty związane z zajęciami tutejszej ludności, na piętrze natomiast przedstawiamy wytwory sztuki ludowej Kaszubów. Głównymi zajęciami ludności kaszubskiej były rolnictwo i rybołówstwo. Oglądając zgromadzone eksponaty dowiedzieliśmy się jak żyli dawniej Kaszubi, jak spali, polowali, robili śluby, pracowali i czym się poruszali?
Najbardziej w tej wycieczce podobało mi się poznawanie dawnych zwyczajów Kaszubów.
Przykładowo, czy wiedzieliście że już w XIX wieku były rozsuwane łóżka, maszyny do szycia, buty dla koni a w zimę Kaszubi nosili ogromne słomiane buty, dzięki którym nie marzły ich stopy? Dowiedziałem się, że moi przodkowie wykonywali czółna z jednego pnia drzewa a Kraina Kaszubska jest nazywana krainą 1000 jezior.
Po wyjściu z Muzeum pojechaliśmy do Kolegiata pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach, która jest najlepiej zachowanym kościół zakonu kartuzów na ziemiach polskich.
Na pobliskim cmentarzu odwiedziliśmy grób kaszubskiego pisarza, lekarza, działacza i twórcy herbu Kartuza - dr Aleksandra Majkowskiego. Dowiedziałem się, że jego imię nosi szpital w tym mieście.
Wycieczkę do stolicy Kaszub zakończyliśmy oglądając piękną panoramę miasta z punktu widokowego „Ławka Asesora”.
W wyjeździe udział wzięli wszyscy uczniowie uczący się języka kaszubskiego a zorganizaowała ją pani Lucyna Reiter-Szczygieł. Opiekę nad uczniami sprawowała również pani Alicja Rzeplińska.
Joachim Szczygieł, kl. VII
06-02-2020r.
Sprawozdanie z wycieczki
18 stycznia 2020 roku, pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Malborka. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie malborskiego zamku i poznanie stanu rycerskiego.
Wizytę w Malborku rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, przebranym za rycerza Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.
Przewodnik pokazał nam 15 bram zamkowych oraz pułapki na najeźdźców. Opowiedział także historie powstania Zakonu. Następnie zwiedzaliśmy sale zamkowe, rozwiązując zagadki i zbierając literki. Widzieliśmy: jadalnie, kuchnie, apartamenty wielkiego mistrza, kościół, toalety, kotłownie i piekarnie.
Zadziwiło nas, że w średniowiecznym zamku były toalety, papier toaletowy był z liści kapusty, studnie nawet na piętrach oraz podsłuch w szafie wielkiego mistrza i centralne ogrzewanie. Dowiedzieliśmy się, że pelikan jest symbolem chrześcijaństwa.
Naszą wycieczkę zakończyliśmy oglądaniem wystawy bursztynu, zakupami i obiadem. Do szkoły wróciliśmy po 15.00.
W Malborku najbardziej podobała mi się żelazna brama oraz pułapki. Nasz wyjazd oceniam na 6.
Tekst: Dominika Weiland, klasa III
Sprawozdanie z wycieczki do Malborka
28 stycznia 2020 roku pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Malborka. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie malborskiego zamku i poznanie stanu rycerskiego. Wizytę w Malborku rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, przebrany za rycerza Zamku Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Przewodnik pokazał nam piętnaście bram zamkowych oraz pułapki na najeźdźców. Opowiedział nam także historie powstania Zamku.
Następnie zwiedziliśmy sale zamkowe rozwiązując zagadki i zbierając literki. Widzieliśmy: jadalnie, kuchnie, apartamenty wielkiego mistrza, kościół, toalety, papier toaletowy był z liści kapusty, studnie nawet na piętrach oraz podsłuch w szafie wielkiego mistrz i centralne ogrzewanie. Dowiedzieliśmy się ze pelikan jest symbolem chrześcijaństwa.
Nasza wycieczka zakończyła się oglądaniem wystaw bursztynów, zakupami i pysznym obiadem. Do szkoły wróciliśmy po godz. 15.00.
Najbardziej podobał mi się podsłuch wielkiego mistrza. Pogoda niestety nie dopisała ale i tak było super.
Tekst: Kornelia Pierzgalska
Kl. III
Uczennica klasy VII, Maja Ułasik
zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego, który odbędzie się 27 lutego 2020 r. (czwartek) w godz. 12-15 w Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Gdańsku przy ul. Juliusza Słowackiego 101.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!
Damian Szczygieł
Ferie zimowe w województwie pomorskim
trwają w dniach 13-24 stycznia 2020 rok.
Sekretariat szkoły czynny w godzinach 9.00-12.00, w dniach:
13.01.2020 r.
20-24.01.2020 r.
Dyrektor szkoły przyjmuje w godzinach 9.00-12.00 w dniach:
13-14.01.2020 r.
16.01.2020 r
21.01.2020 r
23.01.2020 r
Życzymy Państwu bezpiecznych ferii.
9 stycznia 2020 roku naszą szkołę odwiedziła Straż Miejska z Gdyni. Inspektorzy poprowadzili spotkanie dotyczące bezpiecznego wypoczynku zimowego. Uczniowie obejrzeli prezentację i dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić ferie. Po spotkaniu ogólnym odbyły się profilaktyczne zajęcia dla klasy V oraz VII. Tematem zajęć była przemoc i agresja rówieśnicza oraz odpowiedzialność prawna nieletnich. Składamy podziękowania Komendantowi Głównemu Straży Miejskiej w Gdyni, panu Dariuszowi Wiśniewskiemu oraz inspektorom, pani Iwonie Pol oraz panu Markowi Górzyńskiemu.
K. Kalańska
A. Bruchal
Powered by aSc EduPage