• Uwiecznij chwile z książką

• Uwiecznij chwile z książką.

Z okazji kolejnej edycji Przerwy na czytanie ogłoszono w naszej szkole konkurs pt. Uwiecznij chwile z książką.

Uczniowie  włączyli się w akcję promującą czytelnictwo, pokazując pasję czytania i miłość do książek.

Trzeba przyznać, że uczestnicy wykazali się inwencją  i kreatywnością, udowodnili, że można czytać w różnych miejscach i sytuacjach.

Nagrodzone zdjęcia:

I miejsce:  Jaszczyk Julian, klasa II b

II miejsce: Amalia Smolarska, klasa III

III miejsce: Piotr Rohde, klasa IV b

Wyróżnienie: Dominika Weiland, klasa VII

Dziękujemy wszystkich uczniom za nadesłanie prac!

• Szkolny Konkurs Literacki

• .

Chociaż od wrześniowego Dnia Kropki minęło sporo czasu, to uczestnicy konkursu literackiego wciąż czekali w dużym napięciu na jego rozstrzygnięcie. Przypomnijmy, zadaniem uczniów było napisanie opowiadania, które rozpoczynało się od zdania: Jestem w kropce.

Laureatami konkursu w kategorii klas III-V zostały

I m. ex aequo

I m. Liwia Rudnik, kl. IV b

I m. Lena Szymańska, kl. V

Laureatami w kategorii klas VI-VIII

I m. Michał Gic, kl. VI

II m. Jakub Puciłowski, kl. VIII

III m. Rozalia Rówczyńska, kl. VI

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach literackich.

Lekkiego pióra i literackiej weny!

Organizatorki: Magdalena Sykut, Monika Foigt

• Konkurs językowo-plastyczny

• Konkurs świetlicowy pt. ,,Najpiękniejsza dynia''

• Z przyjemnością informuję o wynikach konkursu świetlicowego pt. ,,Najpiękniejsza dynia''.

I miejsce: Kuba Piórkowski

II miejsce: Tymoteusz Racięga

III miejsce: Leon Waluszko i Nadia Chłędzik

Dziękujemy wszystkim uczniom za oddane prace.

Opiekunowie konkursu: Anna Rytlewska i Daria Okrój

• KLASOWY KONKURS CZYTELNICZY

• 7 grudnia 2023 roku odbył się klasowy konkurs czytelniczy ze znajomości książki Ferenca Molnara pt. Chłopcy z Placu Broni. Quiz skierowany był do uczniów klasy piątej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania twórczością Molnara, sprawdzenie stopnia
        znajomości książki oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Aleksandra Czkuj

II miejsce: Michał Woś
        III miejsce: Paweł Kutniewski

Serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

• KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI MÓJ LAPBOOK

• W grudniu dla uczniów klasy V ogłoszono konkurs plastyczno-literacki na lapbooka, czyli edukacyjny album. Celem  konkursu było  zachęcenie uczniów do czytania i czerpania wiedzy z książek, rozbudzanie indywidualnych  zdolności  i  zainteresowań,  rozwijanie  umiejętności  plastycznych,  estetycznych  oraz umiejętności przekazania i zaprezentowania swojej wiedzy.

Lapbooki zbudowane są z grubszej teczki, w środku której przykleja się książeczki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki, pozwalające na uporządkowanie informacji według pomysłu i inwencji autora.

Uczniowie klasy V wykonywali albumy do lektury pt. Opowieści z Narnii. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się dużą kreatywnością w przygotowaniu prac. Po sprawdzeniu i ocenieniu albumów zostały przyznane następujące miejsca:

WYNIKI:

I miejsce- Aleksandra Czkuj

II miejsce – Lena Szymańska

III miejsce – Maria Łyszkiewicz

Udział: Lena Brygiert, Natasza Grośkiewicz, Zofia Kroplewska, Artur  Reich, Michał Woś.

Organizator: Monika Foigt

• KLASOWY KONKURS CZYTELNICZY

• Na ostatnich lekcjach przed świętami Bożego Narodzenia odbył się klasowy konkurs czytelniczy ze znajomości książki Aleksandra Fredry pt. Zemsta.  Quiz skierowany był do uczniów klasy siódmej. Celem rozgrywek było rozbudzenie zainteresowania twórczością Fredry, sprawdzenie stopnia

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Weronika Bużan i Aurelia Doering

II miejsce: Maria Łaba
        III miejsce: Marta Murawska

Serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

• Wyniki II Szkolnego Konkursu Świątecznego – Kartka bożonarodzeniowa XL

• Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki bożonarodzeniowej w formacie XL – A3.

Na konkurs wpłynęło 12 prac. Jury w składzie Daria Okrój i Lucyna Reiter-Szczygieł postanowiły przyznać następujące miejsca:

Prace indywidualne:

I miejsce – Lena Szymańska, kl. V
        II miejsce – Laura Zaremba, kl. IIa
        III miejsce ex aequo – Zofia Kroplewska, kl. V i Liwia Rudnik. Kl. IV b

Wyróżnienie:
        Matylda Olszewska, Michał Swędrzyński, Loren Williams

Prace rodzinne:

I miejsce – Zuzanna Pieścik z rodziną
        II miejsce – Aleksandra Gałęziewska z rodziną
        III miejsce – Liwia i Karolina Rudnik

Wyróżnienie:
        Nina Eliasz z rodziną
        Zofia Kroplewska z rodziną

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok. Tematem będą szopki bożonarodzeniowe!!

Daria Okrój, Lucyna Reiter-Szczygieł

• Nagłówek

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia