Kl. II-III
Barbara Gawryluk, "Czart- pies lawinowy"
Kl. IV-VI
Adam Jay Epstein „Chowańce. Gwiazdy Przeznaczenia t.1”
Kl. VII-VIII
Gorzka czekolada, tom 2.
test odbędzie się ok. 13 lutego 2020 r.
Kl. II-III
Barbara Gawryluk, "Czart- pies lawinowy"
Kl. IV-VI
Adam Jay Epstein „Chowańce. Gwiazdy Przeznaczenia t.1”
Kl. VII-VIII
Gorzka czekolada, tom 2.
test odbędzie się ok. 13 lutego 2020 r.
W dniu 09 stycznia 2019 roku (czwartek)
o godz. 17.00
odbędą się konsultacje z rodzicami
Oliwia Milewczyk, uczennica klasy III, 24 listopada 2019 roku wraz z zespołem z Akademii Sztuki Baletowej, zdobyła Grand Prix 2019 JŪRMALA na Łotwie.
PUCHAR GRAND PRIX, jako główna nagroda konkursu, przyznawany jest za zdobycie najwyższej ilości punktów. Zespół, w którym tańczy Oliwia, wywalczył puchar pokonując reprezentantki szkół baletowych z Sankt Petersburga, Kaliningradu, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Armenii, Ukrainy i Gruzji.
Gratulujemy!!
Uczeń klasy III, Tymoteusz Szczygieł wziął udział w Gdańskim Festiwalu Szachowym. Udział w zawodach wzięło ok. 40 zawodników. Tymoteusz zwyciężył w 4 z 6 partii, zdobył IX miejsce oraz uzyskał V kategorię szachową. Tymka pokonali jedynie dorośli zawodnicy.
Gratulujemy!!
Klasy VI a i VI b wybrały się do Teatru NOT w Gdańsku na przedstawienie teatru Valdal pt.: „Wikingowie”.
Akcja sztuki ma miejsce na dalekiej Północy. Niewielka wioska wikingów zamieszkana przez same dzieci. Rodzice wiele lat temu wypłynęli w poszukiwaniu szczęścia i dobrobytu. Nieletni mieszkańcy doskonale sami sobie radzą, jednak pewnego dnia dochodzi do dramatu. Nie mogąc dłużej czekać na powrót dorosłych, organizują pełną niebezpieczeństw wyprawę .To, co odkryją na końcu drogi, przerośnie jednak ich najśmielsze oczekiwania.
„Wikingowie. Musical nieletni” to magiczny spektakl o przyjaźni, dojrzałości i poszukiwaniu szczęścia, za którym często gonimy na drugi koniec świata. O wartościach, które są niezmienne od tysięcy lat, w każdym zakątku Ziemi.
Uczniowie klasy VI a i VI b wraz z wychowawcami Panią Anną Bruchal i Kamilą Janik-Rogowską odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Uczestnicy „Zielonej szkoły” aktywnie spędzali czas podczas zajęć przyrodniczo-ekologicznych, sportowo-rekreacyjnych oraz terenowych.
Większość zajęć odbywało się na powietrzu w ciekawym przyrodniczo środowisku. Dzieci uczyły się umiejętności współpracy w zespole. Czas mijał, uczestnikom wyjazdu, w fantastycznej atmosferze i chętnie tu wrócą.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami języka angielskiego paniami Kamilą Kalańską, Katarzyną Opalińską oraz Kamilą Janik-Rogowską wybrali się do teatru NOT na przedstawienie w języku angielski pt.: „Tom Sawyer”.
TNT Theatre Britain and American Drama Group Europe przygotował ponadczasowe, świetnie przyjmowane przez każde pokolenie dzieło Marka Twaina. Wartka, pełna napięć akcja, obfitująca w zaskakujące, nieoczekiwane zwroty – toczy się w małym miasteczku nad rzeką Missisipi. Tematem powieści są przygody tytułowego bohatera, Tomka i jego przyjaciół. Inteligentny i zarazem sprytny Tomek Sawyer działa pod wpływem emocji i bujnej wyobraźni, jednak zawsze szanuje przyjaźń i dla swoich przyjaciół zdolny jest do wyrzeczeń. Odwaga i szlachetność pomaga mu radzić sobie z problemami, jakie przynosi dorastanie w małym miasteczku.
Uczniowie mieli okazję posłuchania sztuki w języku angielskim i sprawdzenie swoich umiejętności językowych. Sztuka jest doskonałą formą kształtowania młodego człowieka i świetnie koreluje z praktyczna nauka języka angielskiego, dlatego już dziś zapraszamy na kolejny spektakl!
Kamila Janik-Rogowska
Kiedyś kaligrafia była znana wszystkim umiejącym pisać, dziś bez wątpienia jest sztuką, którą odkrywamy na nowo. Kaligrafia pozwala na odprężenie, poprzez skupienie swojej uwagi. Pismo kaligraficzne to umiejętności pięknego, poprawnego i starannego pisania, jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.
Uczniowie klasy VIa mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach kaligraficznych, które poprowadziła Pani Agnieszka Gałęziewska
Niepowtarzalny nastrój, jaki stworzyła Pani Agnieszka był idealnym wstępem do sztuki kaligrafii. Uczniowie z ogromnym zapałem, ale i dbałością o szczegóły, szlifowali umiejętności pięknego pisania.
Zwieńczeniem warsztatów było wykonanie własnej zakładki do książki z wykaligrafowany cytatem.
Kamila Janik-Rogowska
"Na styku morza i lądu. Gdynia na fotografii"
- pokłosie wystawy Muzeum Miasta Gdyni, przedstawia gdyńskie zdjęcia na przestrzeni lat 1923-2000. Zawiera 87 (u nas 40) czarno-białych fotografii ukazujących rozległe związki portu z miastem. Styk, granica między nimi, nie dzieli, a łączy obie przestrzenie. Przemiany urbanistyczne Gdyni, rozwój techniczny i technologiczny portu pokazany został poprzez fotografie dokumentujące na żywo, w danej chwili to co najważniejsze. Prezentowane fotografie pokazać także mają, że fotografowanie jest sztuką, sztuką piękną i bardzo pożyteczną.
Wystawa będzie prezentowana w naszej szkole do 3 grudnia 2019r.
Uczniowie z Karczemek wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wysyłania kartek i listów do Powstańców Warszawskich. Zadaniem dzieci było ręcznie wykonać laurkę lub kartkę pocztową oraz napisać życzenia do wybranego Powstańca. Do akcji włączyły się głównie dzieci uczęszczające na świetlice szkolną.
BohaterON – włącz historię! - to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Szkolnym koordynator kampanii jest nauczycielka świetlicy - pani Alicja Rzeplińska.
11 listopada to bardzo ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia wspominamy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem Dobrzewino-Karczemki w Karczemkach na tę okoliczność przygotowali uroczystą akademię.
Za główne hasło uroczystości nauczyciele historii wybrali tekst piosenki patriotycznej:
Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska ma.
Podczas akademii wybrzmiały piękne, polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Uczennice klasy IV przygotowały taniec z biało-czerwonymi wstążkami, który wzbudziła zachwyt u zgromadzonej publiczności.
Ważnym punktem obchodów Święta Niepodległości w Karczemkach, było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami. Wydarzenie to miało miejsce 08.11.2019 roku o godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 milionów uczniów z blisko 24 tysięcy szkół w kraju i za granicą.
Tekst: Lucyna Reiter-Szczygieł
Foto: Damian Szczygieł
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie uczennice z klasy VII zakwalifikowały się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
organizowanego przez gdańskie kuratorium .
Naszą szkołę reprezentować będą :
Izabela Kiezik oraz Katarzyna Tarczyńska.
Wczoraj, tj. 13 listopada ,
Izabela Kiezik
odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Literackim „List o patriotyzmie” organizowanym przez ZSP nr 2 w Gdyni.
Zadaniem Izy było napisanie listu otwartego do rówieśników i zapisanie go odręcznie
z uwzględnieniem sztuki kaligrafii.
Tego samego dnia, tyle że w Gdańsku, nagrodzona została
Malwina Szymczyk (kl. VII)
za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
„ Lech Bądkowski – inspirator Niepodległej”,
organizowanym przez XIX LO w Gdańsku.
Malwina stworzyła ilustrację do jednego z opowiadań Lecha Bądkowskiego.
Gratulujemy uczennicom klasy VII, życząc jednocześnie powodzenia w kolejnym etapie konkursu kuratoryjnego, który odbędzei się już 6 grudnia w Wejherowie.
Magdalena Sykut
Rozpoczynamy kolejną edycję super kampanii. Fundacja Dbam o Mój Z@sięg serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji projektu pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”, która rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do końca grudnia 2019 roku.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.
Zapraszam
Kamila Janik-Rogowska
W czwartek, 14 listopada 2019 roku,
o godz. 17.00
zapraszamy zainteresowanych rodziców na konsultacje.
klas II – III
Marta H. Milewska, Czy wróżka zębuszka istnieje?
klas IV - VI
Kimberlay Brubaker Bradley "Wojna, która ocaliła mi życie"
klas VII - VIII
Marcin Pałasz, Licencja na zakochanie
Proszę uczniów aby nie przetrzymywali książek. Na przeczytanie książki uczeń ma 7 dni.
Dzień 31 października 2019 roku (czwartek),
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W szkole pracuje świetlica od 7.00 do 17.00
_______________________________________________________________________
Apel z okazji Dnia Niepodległości
odbędzie się 12 listopada 2019 roku
o godz. 10.45
W ten dzień obowiązuje strój galowy
Powered by aSc EduPage