Nowa galeria Odkrywanie szkoły nocą - klasa I b została dodana do albumu fotograficznego
Odkrywanie szkoły nocą - klasa I b
19.06.202312
Festyn Rodzinny 2023
19.06.2023Nowa galeria Festy Rodzinny 2023 została dodana do albumu fotograficznego
99
Harmonogram zwrotu bezpłatnych podręczników do biblioteki szkolnej
11.06.2023
Kondolencje
15.06.2023
Karta rowerowa 2023
13.06.2023Nowa galeria Karta rowerowa 2023 została dodana do albumu fotograficznego
3
„MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W JEŹDZIE INDYWIDUALNEJ NA CZAS”
13.06.202310.06.2023 r. w miejscowości Młyniec w województwie kujawsko – pomorskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas, w których wystartowali uczniowie naszej szkoły: Julian Olszewski, Adrianna Olszewska, Mateusz Rosinke oraz Jakub Puciłowski.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Adrianna Olszewska zajęła
I miejsce w tych mistrzostwach w dystansie na 5 kilometrów.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów .
Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego
13.06.2023306 czerwca 2023 r w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Nagrodzeni Maratończycy otrzymali dyplomy i książki.
Z naszej szkoły nagrody otrzymali:
Kategoria II-III
Milla Katulska - wyróżnienie
Kategoria IV-VI
Aleksandra Czkuj - laureatka
Mateusz Dawidek - laureat
Tymoteusz Szczygieł- finalista
Michał Gic - finalista
Katarzyna Majek – finalistka
Kategoria VII-VIII
Julia Dawidek – laureatka
Kutniewska Natalia - finalistka
Gic Mikołaj - finalista
Nauczyciele: Lucyna Reiter-Szczygieł
Agnieszka Dawidowska
Na historii również nie jest nudno 😉
19.06.2023Nowa galeria Na historii również nie jest nudno 😉 została dodana do albumu fotograficznego
7
Czy można stworzyć świat na nowo i to zaledwie w 45 minut?
13.06.2023Przed takim wyzwaniem stanęli uczniowie klasy V, którzy po omówieniu fragmentu biblijnego związanego z powstaniem świata, spróbowali ten świat stworzyć na nowo i to zaledwie w 45 minut! Zanim jednak przystąpili do działań twórczych, musieli odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań, również tych natury filozoficznej: Czy świat mógłby być lepszy? Czy jest coś, co warto by zmienić? Co podpowiedziałbyś Bogu z perspektywy człowieka współczesnego, by mógł On jeszcze bardziej udoskonalić swój świat? Wyniki pracy piątoklasistów oceńcie sami😊
Kreatywnie, oryginalnie, ciekawie, czyli na polskim bez nudy!
13.06.20236W klasie V ostatnio dużo się działo. Ostatnie miesiące nauki były naprawdę intensywne, a to za sprawą ciekawych projektów, które sprawiły, że na lekcji języka polskiego mogliśmy się nie tylko uczyć, ale przede wszystkim bawić. Uczniowie tworzyli gry planszowe na podstawie omówionej lektury „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara. Powstał cały wachlarz propozycji, który mogli osobiście przetestować podczas lekcji. Zanim jednak doszło do wyczekiwanej zabawy, uczniowie musieli zaprezentować swoje pomysły w postaci ustnej prezentacji, w której musieli przedstawić zasady w spisanej instrukcji, wyjaśnić motywy, omówić w jaki sposób nawiązali do lektury, a następnie zachęcić do gry, czyli zareklamować swój produkt. Były gry karciane, planszowe, a nawet escape room. Uczniowie mogli nie tylko wykazać się pomysłowością i znakomitą znajomością treści lektury, ale także sprawdzić w praktyce swoje „wynalazki”. Lekcja okazała się znakomitą okazją do integracji, wymiany doświadczeń i opinii.
A my wciąż zainspirowani zawodami naszych rodziców…
13.06.20239W maju, w ramach cyklu godzin wychowawczych poświęconych zawodom i pasjom naszych najbliższych, mieliśmy okazję poznać proces tworzenia biżuterii i przygotować wspaniałe upominki dla naszych mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dzięki tacie Igi - panu Pawłowi Barasińskiemu , przedstawicielowi firmy S&A, obejrzeliśmy interesującą prezentację oraz filmy związane z produkcją biżuterii. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć szlachetnych kamieni, a na końcu wspólnych zajęć sami zamieniliśmy się w projektantów bransoletek. Natomiast pod koniec maja gościliśmy mamę Michała – panią Gabrielę Gic-Gruszę, która wprowadziła nas w świat programowania. Rozmowa o współpracy w zespole i współczesnej technologii, która tak szybko się rozwija, ożywiła całą klasę. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością podczas zadania, które wymagało od nich zaprojektowania dzwonka do drzwi. Dopiero to zadanie przygotowało uczniów klasy V do prawdziwego wyzwania. Jak pomóc swojej wychowawczyni ? Jakie narzędzie byłoby najbardziej pomocne w jej pracy? Uczniowie nie mieli wątpliwości – coś co sprawdzi za panią wypracowania! Proces twórczy trwał w najlepsze. Dzięki naszemu gościowi uczniowie próbowali stworzyć taki cudowny wynalazek – oprogramowanie na wagę złota dla polonistów. O efektach burzy mózgów piątoklasistów dowiecie się za parę lat… jak już uda nam się opatentować nasze narzędzie;)
W tym miejscu pragnę podziękować panu Pawłowi Barasińskiemu i pani Gabrieli Gic – Gruszy za zaangażowanie i ukazanie dzieciom rąbka- tajemniczego jeszcze dla nich - świata dorosłych. Wiedza, jaką poznają dzięki takim lekcjom, nie jest opisana w żadnym podręczniku.
M.S.
Z przyjemnością informujemy o sukcesie ucznia klasy 7.
12.06.2023Mikołaj Walk zajął I miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie czytelniczo-literackim
„Przygoda z lekturą: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”.
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 86 im. prof. Jerzego Sampa w Gdańsku pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.
Monika Foigt
Spotkanie z historią i piknik
12.06.20231 czerwca 2023r. mieliśmy spotkanie z historią, na którym nasz kolega z kl. VI, Tymoteusz Szczygieł , opowiedział różne ciekawe wydarzenia dotyczące ll Wojny Światowej. Eksponatami były ołowiane żołnierzyki, samoloty i czołg. A potem… poszliśmy z kl. lb na piknik!!
Uczniowie klasy IIIa
Dni wolne
06.06.202307.06.2023 r. (środa) – dzień wolny dyrektorski
08.06.2023 r.(czwartek) – Boże Ciało
09.06.2023 r. (piątek) – dzień wolny dyrektorski
W środę i piątek działa świetlica w godz. 7.00-17.00
Odkrywamy tajemnice Kaszub
06.06.202305 czerwca 2023 roku uczniowie z klas IV-VIII uczący się języka kaszubskiego, udała się na wycieczkę do Bytowa i Węsior.
Na początku zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Bytowie. Pani przewodniczka opowiedział nam bardzo ciekawą historię tego miejsca. Okazuje się, że Zamek przekazywany był z rąk do rąk: krzyżackich, polskich i pruskich. W latach trzydziesty XX wieku mieściła się w nim szkoła dla chłopców Hitlerjugend. Bytów to miasto od 1346 roku i wielokrotnie wybuchały w nim pożary.
W Muzeum Zamkowym zgromadzone zostały narzędzia używane przez kaszubską ludność tu mieszkającą. Mogliśmy obejrzeć również dzieła kaszubskiego artysty Józefa Chełmowskiego.
Po zwiedzeniu Zamku poszliśmy na bytowski rynek. Zobaczyliśmy wieżę kościoła św. Katarzyny z początku XIV w.
Kolejnym punktem wycieczki były kamienne kręgi w Węsiorach. Dowiedzieliśmy się czym są kamienne kręgi oraz kurhany. Na miejscu przeczytaliśmy historię kobiety, która zabrała ze sobą kamień z kręgu Strażnik. Jak się okazuje, działy się w jej życiu dziwne zdarzenia…
Jadąc do Karczemek drogą kaszubską zatrzymaliśmy się jeszcze na Złotej Górze. To miejsce gdzie odbywa się Truskawkobranie. To również punkt widokowy na przepiękne kaszubskie jeziora. Przy jeziorze znajduje się amfiteatr do którego prowadzi 195 schodów. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć przy kamieniu i pomniku kaszubskich partyzantów, wróciliśmy do szkoły.
Uczniowie klasy IV
Sukces w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego Lionheart
02.06.2023Z przyjemnością informujemy, iż uczeń Bartosz Brygiert z klasy VIII zdobył III miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego dla klas VIII szkół podstawowych Lionheart. Konkurs organizował Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie. Konkurs składał się z trzech etapów, testu online, testu pisemnego w szkole organizatora oraz ustnego finału w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Mateusz Kamiński również przeszedł do finałowej rundy zajmując 4 miejsce na 10 uczestników finału. Gratulujemy całej 6-osobowej ekipie reprezentującej naszą szkołę za podjęcie wyzwania i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
K.Kalańska
Powiatowy Konkurs Twórczości Alojzego Nagla
02.06.2023Miło nam poinformować, że uczennica klasy II
Nela Katulska
otrzymała wyróżnienie
w Powiatowym Konkursie Twórczości Alojzego Nagla, który odbył się w w Centrum Samorządowym w Szemudzie.
Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Wejherowskiego oraz Wójta Gminy Szemud.
Gratulujemy!
Nauczyciela: Lucyna Reiter-Szczygieł
Gratulujemy zwycięzcom Gminnego Konkursu Języka Angielskiego English is Easy
02.06.2023Kategoria klas II-III
I miejsce Małgosia Matuszewska (kl.3a)
Kategoria klas I
II miejsce Nolan Milewski (kl. 1)
Kategoria klas VII-VIII
II miejsce Bartosz Brygiert (kl.8)
Gminne rozgrywki matematyczne
30.05.2023W piątek 26.05.2023 r. w Szkole Podstawowej w Kielnie odbyły się "Gminne Rozgrywki Matematyczne".
W konkursie wzięło udział pięć trzyosobowych zespołów z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowali:
Michał Gic, kl.V, Maja Marcinkowska, kl.VI,
Julia Blicharska, kl.VIIzespół zdobył
I miejsce
Zwycięzcom serdecznie gratuluję!
Katarzyna Pałka
Mistrz Pięknego Czytania
28.05.2023Uczniowie klas I-III Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem Dobrzewino-Karczemki w Karczemkach uczestniczyli w Konkursie Czytelniczym pt: „Pięknie czytam sobie”
Konkurs odbył się 09 maja 2023r. w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek 2023- Moja, Twoja, Nasza-BIBLIOTEKA”
Poprzez eliminacje, które odbyły się w Bibliotece w Kielnie wyłonili się poszczególni mistrzowie klasowi. Nasza uczennica klasy 2 Nela Katulska, zakwalifikowała się do kolejnego etapu.
15 maja 2023r. w Bibliotece w Szemudzie Nela zdobyła I miejsce i otrzymała tytuł:
„Gminnego Mistrza Pięknego Czytania”
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Archiwum Aktualności
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025