Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań rodzinnych wszystkim uczniom, rodzicom, oraz przyjaciołom szkoły życzy:
DYREKCJA SZKOŁY, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ PRACOWNICY ADMINISTRACJI
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań rodzinnych wszystkim uczniom, rodzicom, oraz przyjaciołom szkoły życzy:
DYREKCJA SZKOŁY, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ PRACOWNICY ADMINISTRACJI
Przypominamy, że zgodnie z kalendarzem szkolnym wiosenna przerwa świąteczna trwa od 29 MARCA do 3 KWIETNIA 2018 r.
27 marca 2018 r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kielnie młodzież klasy II i III gimnazjum wzięła udział w warsztatach literackich Chcę być kimś, czyli jak osiągać sukces w czasach, kiedy wszyscy mają „wywalone”, prowadzonych przez Michała Zawadkę. Warsztaty miały uświadomić młodzieży wiele ważnych aspektów kształtujących życie: wiarę w siebie, znaczenie marzeń i pasji, potęgę wyobraźni, przekonanie o możności osiągania celów. A książki? Przez cały czas były obecne. Pan Michał czytał wiersze motywacyjne ze swoich zbiorków Zarządzanie marzeniami. Ich teksty były oczywistym nawiązaniem i ilustracją tego, co nasz gość mówił podczas warsztatów. Kilkakrotnie też niemalże z matematyczną dokładnością udowadniał wszystkim uczestnikom spotkania, jak niewiele trzeba z siebie dać, aby czytać – dużo i z pożytkiem dla własnego rozwoju osobistego – ot, po prostu: aby BYĆ KIMŚ! Podczas spotkania nasza młodzież poznała, czym jest grupa oraz czy poczucie własnej wartości i świadomości kłóci się z przynależnością do niej, a także czy pasja, zainteresowania i osiągnięcia to powód do dumy czy wstydu. Namawiał do efektywnego gospodarowania własnym czasem i pracy nad rozwojem osobistym. Uczestnicy spotkania bardzo żywo reagowali na przekazywane treści oraz chętnie brali udział w warsztatach, co świadczy o tym, że zagadnienia te były niezwykle ważne dla młodych ludzi. Na zakończenie p. Michał Zawadka podziękował młodzieży za aktywny udział w warsztatach oraz podpisał książki, które można było nabyć po spotkaniu.
ZAPRASZAMY DO GALERII: https://photos.app.goo.gl/yOviZruNxwAla5qL2
Monika Foigt i Magdalena Szatkowska
I chociaż wciąż nie widać prawdziwej wiosny za oknem, to w szafach naszych uczniów wiosenny wietrzyk zdążył już posprzątać. Z okazji Dnia Wiosny odbyło się dzisiaj (27.03.) „wietrzenie szaf”. Co to takiego? Na wzór garażowych wyprzedaży i swap’ów, samorząd szkolny zorganizował wymianę zabawek, gier, książek, ubrań itp.. Zasada, która obowiązywała wszystkich, brzmiała: Każdy musi być zadowolony z wymiany! Zdolności negocjacyjne, umiejętności zawierania kompromisów , strategie biznesowe – tym zaskoczyli nas nasi uczniowie. To co jednemu niepotrzebne, drugiemu sprawiło ogromną radość; uczniowie pomyśleli również o swoich bliskich: „ Ta kolorowanka będzie dla mojej młodszej kuzynki, a tę zabawkę upolowałam dla brata!” – oznajmiła mi uczennica klasy siódmej, zapytana o wrażenia z wymiany.
W szafach posprzątaliśmy…teraz już pozostało nam czekać na prawdziwą wiosnę. Uczniowie w Karczemkach są na nią na pewno gotowi.
Olga Barasińska i Magdalena Sykut
ZAPRASZAMY DO GALERII: https://photos.app.goo.gl/Wq4K9JJtiwZ6hkoe2
W dniu 23 marca 2018 roku w Społecznej Szkole Podstawowej z Przedszkolem w Karczemkach odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Poezji i Prozy Religijnej pt: „Od Bogurodzicy do współczesności.” Patronat nad konkursem objęli: Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Karczemkach pan Bernard Stark oraz Dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej ks. Tyberiusz Kroplewski. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas VII i gimnazjalistów. Natomiast celem konkursu było między innymi: poznanie fragmentów Pisma Świętego, uwrażliwienie na piękno poezji religijnej, poznawanie Boga poprzez piękno poetyckiego słowa, upowszechnianie kultury żywego słowa i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
W komisji konkursowej zasiedli: ks. Sławomir Drzeżdżon wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej, pani Ewelina Lechocka, doktorantka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, pani Teresa Sendacka, kierownik biblioteki w Kielnie.
W tym roku komisja wyłoniła najlepszych recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII i II-III gimnazjum. W zmaganiach wzięło udział łącznie 20 uczniów z 9 szkół diecezji gdańskiej.
W pierwszej kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej najlepsza według oceny jury okazała się Agata Chmiel ze Szkoły Podstawowej w Koleczkowie, drugie miejsce zajęła Kornelia Garstka ze Szkoły Podstawowej w Górze, a trzecie miejsce przypadło Agnieszce Czarneckiej również ze Szkoły Podstawowej w Górze. Oprócz głównych laureatów jury przyznało również wyróżnienie, które otrzymała Karolina Reiter ze Szkoły Podstawowej w Koleczkowie.
W rywalizacji uczniów z klas VII i klas II i III gimnazjum pierwsze miejsca zajęła Julita Wrońska ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Karczemkach, drugie miejsce uzyskała Paulina Kreft z Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie a trzecie miejsce otrzymała Natalia Dumczal ze Szkoły Podstawowej w Koleczkowie.
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez: Wydział Katechetyczny w Gdańsku, Stowarzyszenie Mieszkańcy Dzieciom oraz Wydawnictwo św. Wojciech, za które serdecznie dziękujemy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Organizatorki konkursu p. Magdalena Szatkowska i p. Monika Foigt gratulują wszystkim laureatom i uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie. Wyrażamy wielki podziw i stwierdzamy, że konkurs dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu uczestników był na wysokim poziomie. Wszyscy mogą czuć się zwycięzcami, podejmując się już samego udziału w konkursie. Zaangażowanie wszystkich recytatorów budzi nadzieję, że kultura żywego słowa jest cały czas pielęgnowana.
Za wszelką okazaną nam pomoc i zrozumienie składamy wszystkim serdeczne podziękowania. Głęboko wierzymy, że okazana siła serca i przyjazna dłoń uszlachetnią naszych darczyńców.
ZAPRASZAMY DO GALERII: https://photos.app.goo.gl/sRjuU5aFnA4vQDBG2
Magdalena Szatkowska
Monika Foigt
"WIETRZENIE SZAF"
REGULAMIN
27 marca 4 i 5 lekcja
"WIETRZENIE" KROK PO KROKU:
Olga Barasińska
Magdalena Sykut
We wtorek 20 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział gimnazja: z Szemuda, Kielna i Bojana. Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. Zawodom towarzyszyły duże emocje i sportowa rywalizacja.
Skład reprezentacji dziewcząt: Bruchal Maja, Chomicka Julia, Borowicz Natalia, Skrzypkowska Weronika, Kalkowska Joanna, Wójcik Liliana i Wiktoria Haase.
Skład reprezentacji chłopców: Bruhn Jakub, Witkowski Michał, Grzebionek Mikołaj, Rzeszewicz Przemysław, Oskar Ostałowski, Rybczyński Michał, Piotrkowski Adam, Keslinka Przemysław, Dawidowski Jakub.
Wyniki rozgrywek:
Chłopcy
I miejsce – Społeczne Gimnazjum w Karczemkach
II miejsce – Gimnazjum w Szemudzie
III miejsce – Gimnazjum w Kielnie
IV miejsce – Gimnazjum w Szemudzie
Dziewczęta
I miejsce – Gimnazjum w Kielnie
II miejsce – Społeczne Gimnazjum w Karczemkach
III miejsce – Gimnazjum w Bojanie
IV miejsce – Gimnazjum w Szemudzie
13 kwietnia drużyna chłopców będzie reprezentowała naszą szkołę na powiatowych zawodach w piłce siatkowej. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom, a wygranym życzymy powodzenia na dalszych etapach rozgrywek!
ZAPRASZAMY DO GALERII: https://photos.app.goo.gl/WKHSExOZkFgYs46A3
W piątkowe popołudnie, 16 marca 2018 r., grupą uczniów uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego, wybraliśmy się na mecz Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin do Ergo Areny.
Podczas spotkania wzięliśmy udział w zabawach kaszubskich, mieliśmy okazję zobaczyć występy Weroniki Korthals, która odśpiewała Hymn Kaszub rozpoczynając całą imprezę, a także obejrzeć świetny występ Przodkowskiej Gminnej Orkiestry Dętej, która zagrała „Tu je nasza zemia”.
Spotkanie prowadzone było w języku polskim i kaszubskim. Dzięki temu, uczniowie przekonali się, że język kaszubski jest używany w różnych dziedzinach życia m.in. w sporcie.
Po rozpoczęciu imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego pt. „100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Franciszek Kręcki – pomorski bohater Niepodległej.” Nagrody wręczali Edmund Wittbrodt – prezes ZK-P oraz Kazimierz Wierzbicki – właściciel marki Trefl.
Bilety na mecz otrzymaliśmy dzięki udziałowi uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym organizowanym przez ZK-P i Stowarzyszenie Trefl Pomorze - pod hasłem „Aktywne Kaszuby”.
15 marca uczniowie klasy II gimnazjum odwiedzili nowoczesny budynek Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Młodzież wzięła udział w warsztatach pt. Narodziny solidarności prowadzonych przez panią edukator. Uczestnicy zajęć na podstawie materiałów archiwalnych przeanalizowali kulisy i najważniejsze momenty strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w sierpniu 1980 roku. Odkryli, jak wielka siła tkwi w jedności i jak wiele można zdziałać solidarnie. Po warsztatach gimnazjaliści zwiedzili wystawę na pierwszym piętrze w sali poświęconej strajkom w sierpniu 1980 roku. Wśród eksponatów znalazła się m.in. suwnica, na której pracowała Anna Walentynowicz. Młodzież mogła również zobaczyć słynne tablice z 21. postulatami, wiszące podczas strajku w sierpniu ’80 na bramie Stoczni Gdańskiej, a dziś wpisane na listę programu UNESCO „Pamięć świata”;
Szczególne wrażenie sprawiły starannie przemyślane wnętrza oraz ciekawie zaprojektowana roślinność. ECS to miejsce, gdzie nie tylko można zetknąć się z żywą i ważną historią, ale też miło spędzić czas i oddać się osobistym refleksjom i przemyśleniom.
Monika Foigt i Magdalena Szatkowska
14 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Częstkowie odbył się III Gminny Konkurs Ekonomiczny.
Konkurs składał się z czterech konkurencji. W pierwszej należało udzielić prawidłowej odpowiedzi ustnej z wiedzy ekonomicznej, następnie prawidłowo wpisać władców polskich na wszystkich banknotach, w rundzie trzeciej rozwiązać pięć zadań matematycznych i w części ostatniej, najbardziej pracochłonnej, policzyć monety od nominału 1 grosza do 1 złotówki na zdjęciu w formacie A4!
W konkursie udział wzięło troje uczniów naszej szkoły.
I miejsce zajęła Maja Ułasik kl. V
IV miejsce Sonia Garbowska kl. V
VII miejsce Stanisław Sadło kl. V
Gratulujemy i życzymy również powodzenia w IV konkursie!”
ZAPRASZAMY DO GALERII:https://photos.app.goo.gl/fUwWcGtqu5MCbIw92
Dorota Kleister, Hanna Garbowska
13 marca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Szemudzie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Do konkursu przystąpiły uczennice naszej szkoły: Patrycja Pałubicka, Agata Fopke w kategorii IV-VI oraz Julita Wrońska i Liliana Wójcik w kategorii VII + gimnazjum.
Uczennica klasy VII, Julita Wrońska, otrzymała wyróżnienie. Julita zaprezentowała się z utworem S. Barańczaka Pan tu nie stał oraz fragmentem prozy pt. Trzynastka na karku, który szczególnie przypadł do gustu jury.
Serdecznie gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.
Monika Foigt
Może podyktować dyktando lub ogłosić konkurs na ciekawe opowiadanie? Może zorganizować quiz na temat polskich przysłów i powiedzeń?
Ale to wszystko już było…
Tym razem postawiłyśmy na oryginalność, by nie zanudzić uczniów. Dlatego też stworzyłyśmy zadania niemal dla każdego! Tego dnia nikt nie powinien się nudzić – to był nasz cel. Dodatkowo współpraca między uczniami, zaangażowanie całych klas miało ten dzień uczynić prawdziwym świętem ojczystego języka. We wtorek 6.03, na 4 i 5 godzinie, uczniowie podzieleni na mniejsze zespoły zdobywali punkty dla swoich klas w przygotowanych escape room’ach. Czekały na nich zadania wymagające sprytu, licznych umiejętności, ale też oczywiście wiedzy z języka polskiego. Nieistotne było czy jest się uczniem klasy IV czy III g, bo zadania były naprawdę dla każdego! Uczniowie zmagali się z popularną grą scrabble, tworzyli rysunek zgodny z opisem przedmiotu, odnajdywali ukryte słownictwo w wykreślankach, chmurach wyrazowych itp. Rozwiązywali też quiz o szkole i rozszyfrowywali zagadki obrazkowe. To wszystko po to, by wywalczyć finał. W nim udział mogły wziąć już tylko cztery klasy, które zdobyły najwięcej punktów w escape room’ach. Finał polegał na zmaganiach sportowych, które nawiązywały do literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Ostatecznie udało nam się wyłonić najlepszych… MISTRZÓW SŁOWA! A oto wyniki:
I m. klasa V
II m. klasa II G
III m. klasa VI (klasa uzyskała najlepszy wynik w zadaniach teoretycznych)
IV m. klasa IIIG
Tego dnia rozstrzygnęłyśmy również dwa inne konkursy , które zostały zaproponowane przez nas klasom młodszym.
W Szkolnym Konkursie Oratorskim najlepszą dykcją i interpretacją popisali się :
I m Julia Dawidek z kl. III (wiersz „Chrząszcz”)
II m ex aequo Andrzej Kiezik ( kl. II) oraz Olga Eliasz (kl. III)
III m ex aequo Dominika Weiland (kl. I) i Zofia Procner (kl. II)
Natomiast w konkursie plastycznym najlepszą ilustrację do wybranej przez siebie baśni stworzyli:
I m. Roksana Wiatr z kl. III
II m. Katarzyna Langa kl. II
III m. Szymon Ołdak kl. II
Wyróżnienie : Zuzanna Mocarska z kl. II oraz Lena Kociencka z kl. I
Dzięki zabawie odniosłyśmy wrażenie, że szkoła przez chwilę żyła własnym życiem. Uczniowie wyszli z ławek. Punkty zdobywali wszyscy, a nie tylko ci najlepsi, którzy zawsze mają piątki i biorą udział w licznych konkursach… Każdy mógł się sprawdzić i odnieść małe zwycięstwo… bo przecież poprawne władanie ojczystym językiem i poprawność w jego użytkowaniu dotyczy każdego.
Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do bogatej galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/cfFnlxZXYvYFQuu32
Magdalena Sykut i Monika Foigt
W związku z rekolekcjami wielkopostnymi konsultacje z nauczycielami zostają przeniesione na poniedziałek 19.03.2018.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki urodzinowe dla Filipa z Katowic, który 11 marca będzie obchodził 8. urodziny. Chłopiec zmaga się z guzem komory IV. Marzeniem Filipka było dostanie jak najwięcej kartek urodzinowych. Jego pasja to piłka nożna oraz zajęcia artystyczne. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli, podeszli do tego zadania z wielkim sercem i zapałem. Wykonane kartki są przepiękne, kolorowe i kreatywne. W środku znajdują się przepiękne życzenia oraz pozdrowienia.
Mamy nadzieję, że tym małym gestem wywołamy uśmiech na twarzy chłopca.
Magdalena Szatkowska, Monika Foigt
A oto efekty naszych działań:
ZAPRASZAMY DO GALERII: https://photos.app.goo.gl/MuLaRCRRFuapalzl1
Archidiecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej. "Od Bogurodzicy do współczesności".
Pod patronatem:
Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Gdańskiej
Dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem i Społecznego Gimnazjum Dobrzewino - Karczemki w Karczemkach.
ORGANIZATOR:
Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem i Społeczne Gimnazjum Dobrzewino - Karczemki w Karczemkach.
ADRESACI:
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV – VII oraz gimnazjalistów. Zapraszamy nauczycieli religii, języka polskiego i biblioteki do opieki nad konkursem.
CELE:
- poznanie fragmentów Pisma Świętego;
- uwrażliwienie na piękno poezji religijnej;
- poznawanie Boga poprzez piękno poetyckiego słowa;
- promocja poezji o treściach religijnych;
- rozwijanie zainteresowań i zdolności recytatorskich uczniów;
- współpraca z rodzicami – zaangażowanie rodziców w przygotowanie młodzieży do występu.
REGULAMIN KONKURSU:
- W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV, V, VI, VII oraz II, III klasy gimnazjalnej z terenu Archidiecezji Gdańskiej.
- Konkurs polegał będzie na wyłonieniu spośród uczestników najlepszego recytatora.
- Każdy uczestnik konkursu powinien zaprezentować z pamięci jeden dowolny wiersz o tematyce religijnej oraz wybrany fragment z Ewangelii:
- ( nie mniej niż 7 wersów) dla uczniów klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej
- ( nie mniej niż 9 wersów) dla uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej II i III gimnazjum
Jury przy ocenie prezentacji będzie brało pod uwagę:
* zgodność utworu z tematyką konkursu
* opanowanie pamięciowe tekstu
* zrozumienie i interpretację utworu
* dykcję, akcent, intonację
* ogólne wrażenie estetyczne
- Liczba uczestników nie powinna przekraczać 3 osób z jednej szkoły podstawowej i 3 osób z danego gimnazjum.
- Do dnia 19 marca 2018 należy zgłosić organizatorom udział szkoły w konkursie.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- nazwę szkoły, adres, telefon i e-mail,
- imiona i nazwiska uczniów biorących udział w konkursie,
- imię i nazwisko, e-mail nauczyciela – opiekuna.
Można je dostarczyć osobiście do sekretariatu naszej szkoły, przesłać pocztą ( z dopiskiem „Archidiecezjalny Konkurs Recytatorski” lub e-mailem.
Adres: Społeczne Gimnazjum
ul: Gdańska 23
Dobrzewino - Karczemki
w Karczemkach.
80-209 Chwaszczyno
e – mail: konkurs.diecezjalny@wp.pl
- Finał konkursu odbędzie się w 23 marca 2018 o godzinie 10.00
w Społecznym Gimnazjum w Karczemkach.
NAGRODY:
Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzyma dyplom uczestnictwa, a opiekunowie podziękowania. Dla zwycięzców przewidziane są specjalne dyplomy i nagrody rzeczowe.
ODPOWIEDZIALNI ZA ORGANIZACJĘ:
mgr Magdalena Szatkowska – nauczyciel religii
mgr Monika Foigt – nauczyciel języka polskiego
www.karczemki.edupage.org
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
W dniu 16 lutego 2018 roku uczniowie ze starszych klas, którzy uczęszczają na lekcje języka kaszubskiego odwiedzili historyczną stolicę Kaszub – Gdańsk.
Uczniowie spacerowali uliczkami, gdzie w średniowieczu rozbrzmiewała kaszubska mowa. Uświadomili sobie, że korzenie tej stolicy województwa pomorskiego, są kaszubskie. Zapoznali się z architekturą metropolii. Dowiedzieli się, że panowali tu kaszubscy książęta. Pomnik jednego z nich – Świętopełka Wielkiego można zobaczyć na placu między ulicami Szeroką, Groblą II, Świętojańską i Złotników.
Uczniowie odwiedzili Muzeum Narodowe w Gdańsku. Zapoznali się z jego zasobami oraz wzięli udział w warsztatach pt.: „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. To jedno z najcenniejszych dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach muzeum, które każdy Kaszuba powinien poznać. Uczniowie poznali burzliwą historię tryptyku a następnie pracowali z kartami zadań, które później zostały szczegółowo omówione. Zadania dotyczyły między innymi symboliki, scen biblijnych i motywów ikonograficznych, np. Stworzenie Ewy czy psychostasis (ważenie dusz przez Archanioła Michała). Zajęcia warsztatowe przybliżyły uczniom świat sztuki dawnej, stanowią znakomite uzupełnienie lekcji w szkole.
Grupa młodszych uczniów wzięła udział w warsztatach pt.: „Detektywi sztuki”. Okazuje się, że średniowieczne mury Muzeum kryją w swoich zakamarkach wiele tajemnic. Dlatego na zajęciach uczniowie zamienili się w detektywów, których zadaniem było samodzielne zwiedzenie Muzeum Narodowego w Gdańsku i rozwiązanie zagadek dotyczących jego najciekawszych i najważniejszych zbiorów.
Po sporej dawce intelektualnej wiedzy uczniowie udali się na lodowisko. Podczas zabawy utrwalali kaszubskie nazwy przedmiotów wykorzystywanych podczas zimowych zabaw sportowych oraz odpowiednie czasowniki: szrëcë, sónczi, miónczi, snieżélc, jechać, cëskac….
ZAPRASZAMY DO GALERII:https://photos.app.goo.gl/mV8ffTxMAWccopxx2
Lucyna Reiter-Szczygieł
ZAPRASZAMY DO GALERII: https://photos.app.goo.gl/ssN6OK0G3UsxwEFP2
W lutym 2018 r. zakończył się wewnątrzszkolny turniej piłki siatkowej, w którym brali udział przedstawiciele klas V- VII oraz gimnazjum.
Po sportowej walce reprezentacje klas zajęły następujące miejsca :
I miejsce klasa III gimnazjum
II miejsce klasa II gimnazjum
III miejsce klasa VI szkoły podstawowej
Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju i dziękuję za grę fair play :)
Rozgrywki zorganizowała i przeprowadziła pani: Anna Bruchal.
ZAPRASZAMY DO GALERII: https://photos.app.goo.gl/o0TEPiz8qsFoNK3v1
W czwartek 11 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole „WOJEWÓDZKO – METROPOLITALNY KONKURS BIBLIJNY ” Konkurs znajduje się na liście konkursów Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
PAWEŁ DUCHNOWSKI – klasa III Gimnazjum
MIKOŁAJ GRZEBIONEK – klasa III Gimnazjum
JAKUB BUŻAN – klasa III Gimnazjum
WERONIKA SKRZYPKOWSKA – klasa II Gimnazjum
WIKTOR PIASK – klasa VII Szkoła Podstawowa
HELENA POPŁAWSKA – klasa V Szkoła Podstawowa
MAJA UŁASIK – klasa V Szkoła Podstawowa
Gratulujemy i życzymy sukcesu na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się już 9 marca 2018 roku.
Magdalena Szatkowska
Powered by aSc EduPage