• ODWIEDZINY ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO

• 18.04.2019 09:48
        • Nasze przedszkole dnia 17.04 odwiedził specjalny gość, na którego od dawna czekały przedszkolaki. Tym gościem był zajączek wielkanocny, który zaprosił wszystkie dzieci na plac zabaw aby szukały schowanych w różnych miejscach jajek z niespodzianką.

• EKSPERYMENTY - "DŹWIĘKI"

• 11.04.2019 10:37
        • „Lekcja na medal”- dnia 10.04 przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się czegoś więcej o dźwiękach. Dźwięk to wrażenie słuchowe, spowodowane falą akustyczną rozchodzącą się w ośrodku sprężystym. Podczas zajęć przedszkolaki mogły zobaczyć i poczuć dźwięk jako podmuch fal z wiaderka z wyciętą dziurką oraz mogły go usłyszeć na różne sposoby.Pan Krzysztof opowiedział dzieciom o tym , jak ważny jest słuch i jak łatwo można go uszkodzić.

Jolanta Hebel

• DZIEŃ Z KOLOREM ŻÓŁTYM

• 11.04.2019 09:33
        •                 Dnia 9 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień z kolorem żółtym. Wszystkie przedszkolaki ubrane w słoneczny kolor brały udział, w różnych zadaniach i zabawach.

• „Poznaj swój kraj” - Parki Narodowe w Polsce

• 01.04.2019 10:37
        •

Przez cały rok przedszkolaki uczestniczą w cyklicznych zajęciach pt. „Poznaj swój kraj” podzielonych na różne części. Zajęcia te mają przybliżyć najmłodszym kulturę polską, zapoznać dzieci z najróżniejszymi zakątkami naszego kraju, jego symbolami, potrawami oraz tradycją. W czwartek 28 marca dzieci dowiedziały się jakie są Parki Narodowe w Polsce. Obejrzały filmy edukacyjne o Biebrzańskim Parku Narodowym oraz Słowińskim Parku Narodowym. W tym dniu na gazetkach z pracami dzieci można było zobaczyć wykonane różnymi technikami żubry, a także plakaty przedstawiające piękne parki narodowe. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Marta Dunaj-Kociencka

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• 22.03.2019 11:17
        • W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. W naszym przedszkolu już od rana czuć było wiosenny klimat – dzieci w tym dniu przyszły poprzebierane w różnobarwne stroje. Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się w jednej sali, by z pomocą pań wykonać Marzannę – Zimową Pannę.

• KONKURS RECYTATORSKI „OD MORZA DO GÓR”

• 09.04.2019 09:23
        •           W czwartek (14 marca) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt. „Od morza do gór”. Konkurs ma służyć rozwojowi kultury słowa mówionego dzieci, rozbudzać wrażliwość na piękno poezji oraz sprzyjać twórczej wymianie doświadczeń artystycznych.

• AUDYCJA MUZYCZNA

• 14.03.2019 21:43
        • „Cztery żywioły” – taki tytuł miała audycja muzyczna w wykonaniu grupy artystycznej Art 2 You, która odwiedziła nasze przedszkole 13 marca. Tym razem Czarodziej przy pomocy odpowiedniego zaklęcia  wprowadzał dzieci do krainy, gdzie królował dany żywioł – powietrze, woda, ogień, ziemia.

• DZIEŃ Z KOLOREM ZIELONYM

• 14.03.2019 21:39
        • Dziś w naszym przedszkolu zapachniało wiosną a to dlatego, że mieliśmy Dzień z kolorem zielonym. Kolor ten królował dziś wszędzie nawet w menu. Już na śniadanie dzieci dostały kanaki z ogórkiem, sałatą i rukolą. Po śniadaniu odwiedził przedszkolaki nietypowy gość, prawdziwy Włoch – Alessio Bartali z rodziną.

• AUDYCJA MUZYCZNA

• 08.03.2019 14:08
        • "Pociąg regio jak z nut" to tytuł ostatniej audycji muzycznej akademi artystycznej "Art 2 You". Dzieci podróżowały zwariowanym pociągiem regio, który odwiedził różne zakątki Europy z podobnego kręgu kulturalanego. Poznały muzyke etniczną oraz zobaczyły cymbały, kobzę ukraińską oraz inne  etno - instrumenty.

• ŚWIĘTO KOBIET

• 08.03.2019 12:17
        • 8 marca to wyjątkowy dzień w roku.  Swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.  Dzisiaj w naszym przedszkolu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się drobnych upominków i kwiatów. Chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.