• Piątki z audiobookiem w bibliotece szkolnej

        • Słuchamy, słuchamy, słuchamy...

        • TURNIEJ CZYTELNICZY „MOLE KSIĄŻKOWE”

        • Uczennica klasy VI, Helena Popławska, bierze udział w  III WOJEWÓDZKI TURNIEJ CZYTELNICZY „MOLE KSIĄŻKOWE” DLA KLAS VI-VIII  w roku szkolnym 2018/19.

          Wojewódzki Turniej Czytelniczy „Mole Książkowe” jest konkursem internetowym, wieloetapowym i wielopłaszczyznowym. Celem jest zachęcanie uczniów do czytania książek różnych autorów. W tym roku nasze hasło brzmi: W świecie powieści Krystyny Siesickiej.

          Turniej dotyczy znajomości: treści czytanych książek, okoliczności ich powstania i podstawowych danych o autorce. Na zapoznanie się z przygodami bohaterów książki uczestnicy mają 1 miesiąc. Na podstawie lektury uczestnicy będą odpowiadali na pytania konkursowe w formie zadań zamkniętych i otwartych on-line. Jurorzy oceniać będa również właściwą konstrukcję zdania, ortografię i interpunkcję (błędy skutkują utratą punktów).

          Turniej składa się z czterech etapów (w każdym uczestnicy czytają 1 książkę). V etap odbędzie się w marcu 2019 r. i zakończy się Finałem w szkole organizatora.

          Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra H. Sucharskiego w Kwidzynie.

          Życzymy Helenie POWODZENIA!!!

        • Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską – Rydel

        • W środę, 28.11.2018r.,  najlepsi maratończycy wraz z panią Lucyną Szczygieł pojechali na spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel. Pani Anna jest autorką wielu ciekawych książek dla dzieci i młodzieży Spotkanie odbyło się w Publicznej Bibliotece w Gdańsku.

          Pisarka pojawiła się w Bibliotece wraz  ze swoim psem Largo. Ten półtoraroczny szczeniak wzbudził w nas ogromną sympatię. Na początku autorka opowiadała o tym, jak pisała książki biograficzne o polskich himalaistach. Jedna z tych książek ma tytuł „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce”. Uczestnicy Maratonu czytali ją w październiku. Pani Anna opowiedziała nam również, z jakimi problemami borykała się piszą książkę o Wandzie Rutkiewicz. Następnie zaczęła odpowiadać na pytania, którymi zasypywali ją czytelnicy. Dowiedzieliśmy się np. Pani Anna ma 45 lat, ma trzy psy, dwa koty, mieszka w Gdańsku, jej ulubiona książka dla dzieci to wszystkim bardzo dobrze znana „Dzieci z Bullerbyn”, jej cała rodzina zajmuje się muzyką i graniem na różnych instrumentach, swoją pierwszą dotąd nie wydaną książkę napisała w czwartej klasie szkoły podstawowej i to, że na razie wydała 45 książek.

          Gdy pani Anna odpowiedziała na wszystkie pytania, przyszedł czas na dedykacje i autografy. W naszej szkolnej bibliotece również znajduje się książka  z dedykacją dla uczniów. Uważam, że Pani Anna jest otwarta, lubi rozmawiać z innymi, lubi zwierzęta i ma dystans do siebie. Osobiście stwierdzam, że to spotkanie było bardzo inspirujące.

          Izabela Kiezik, klasa VI

           

        • Spotkanie o Wandzie Rutkiewicz i Jerzym Kukuczce

        • 21 listopada 2018r. gościliśmy pana Pawła Nerkowskiego z wydawnictwa „Na Szczyt”, który zaprezentował uczniom biografie najsłynniejszych polskich himalaistów: Wandy Rutkiewicz
          i Jerzego Kukuczki.

          Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          Na spotkaniu podobało mi się, gdy pan opowiadał o Wandzie Rutkiewicz i Jerzym Kukuczce. Interesująca była również prezentacja. Pan Paweł pokazał nam: czekan, kombinezon, kask i okulary himalaisty. Niestety nie zobaczyliśmy raków, ponieważ w poprzedniej szkole dwaj chłopcy założyli raki na buty, przeszli się po podłodze i narobili dziur…. Bardzo mi się podobało, kiedy Julka założyła cały strój himalaisty. Ja niestety nie chciałabym zostać himalaistką, ponieważ wspinanie się jest bardzo niebezpieczne…

          Martyna Hebel, klasa Va

           Gdy weszłam do klasy IV, na spotkanie o himalaistach, pomyślałam: „Po co nam takie warsztaty?!”. No dobra, usiadła i słuchałam i słuchałam… Po pewnym czasie okazało się, że to jest naprawdę ciekawe! Dowiedziałam się wielu informacji związanych z Himalajami i wspinaczami. Uświadomiłam sobie m.in., jak niewiele wiedziałam o polskich himalaistach.

          Najbardziej zapamiętałam wiadomości o Wandzie Rutkiewicz. To ona, jako trzecia kobieta na świecie, pierwszy Polak stanęła na Mount Evereście, zaś jako pierwsza kobieta na świecie i pierwszy Polak na K2. Gdy zdobywała najwyższy szczyt Ziemi, w tym samym dniu, 16 października 1978 r., konklawe w Rzymie wybrało kard. Karola Wojtyłę na papieża…

          Uważam te warsztaty za udane. Wyszłam ze spotkania z głową pełną informacji.

          Aleksandra Witkowska, klasa Va

           Warsztaty o himalaistach podobały mi się. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat najwyższych gór świata. Zaskoczyły mnie informacje o tym, że przygotowanie do wyprawy było, w czasach komunizmu, takim wyzwaniem. Wspinacze musieli często sami wykonywać kombinezony oraz potrzebne narzędzia.

          Ogromny podziw wzbudziła we mnie postać Wandy Rutkiewicz. To niesamowite, że Polska jako pierwsza zdobyła szczyt K2.  Chciałabym więcej dowiedzieć się o tej kobiecie, dlatego na pewno przeczytam książkę „Pięć skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieść o Wandzie Rutkiewicz” Anny Czerwińskiej-Rydel.

          Dzięki temu spotkaniu zapragnęłam znaleźć się choć przez chwilę w Himalajach…

          Patrycja Pałubicka, klasa Va

           Mi najbardziej podobało się gdy pan prezentował sprzęt himalajscy oraz gdy Julka założyła czerwony kombinezon. Dowiedziałem się wiele o polskich wyprawach w Himalaje.

          Uważam, że był to dobry pomysł na warsztaty.

          Maksymilian Pawłowski, klasa Va

           Cieszę się, że wziąłem udział w tym spotkaniu. Mogłem się wykazać swoją wiedzą na temat gór oraz wskazać je na mapie. Gdy pan Paweł opowiadał o dokonaniach naszych rodaków w zdobywaniu ośmiotysięczników poczułem się dumny, że jestem Polakiem.

          Marcel Formella, klasa Va

           

        • Wieczór Filmowy

        • 09 listopada 2018 roku uczniowie z Dyskusyjnego Klubu Filozoficznego, wraz z nauczycielem Damianem Szczygłem, zorganizowali Wieczór Filmowy.

          Podczas spotkania uczniowie obejrzeli dwa filmy: „Lot nad kukułczym gniazdem” oraz „Sens życia według Monty Pythona”.

          Po projekcji odbyła się dyskusja.

        • O przygodach na rafie

        • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w czwartek, 15.11.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z utytułowaną sportsmenką, podróżniczką i pisarką panią Moniką Bronicką. Autorka „Życie na rafie” podzieliła się z uczniami kolejnymi doświadczeniami z ostatniej wyprawy wokół wybrzeży Nowej Zelandii i Australii. Dzieci obejrzały film prezentujący urokliwe miejsca, egzotyczne zwierzęta, a także dowiedziały się jak zorganizować życie pięcioosobowej rodziny na niedużym jachcie. Podróżniczka udowodniła dzieciom, że uczyć się możemy przez cały czas, nie zawsze siedząc w szkolnej ławce. Uczniowie mogli zadawać nurtujące ich pytania, a pani Monika chętnie odpowiadała, wyjaśniała i dzieliła się swoimi wspomnieniami  i pamiątkami z podróży. „Przygoda na rafie” to kolejna publikacja pisarki, którą dzieci mogły nabyć po spotkaniu , oczywiście z autorskim wpisem. W barwny sposób opisuje przygody dzieci pani Moniki i jej męża, których doświadczają podczas tej niesamowitej wprawy .  Zachęcamy wszystkich do lektury, gdyż  książki dostępne są w szkolnej bibliotece.

          Magdalena Sykut, Paweł Butowski

           

        • Pasowanie na czytelnika

        • KSIĄŻKA UCZY, WYCHOWUJE, ROZWESELA SMUTNE DNI.

          SZANUJ KSIĄŻKI, A ZOBACZYSZ, ŻE W ŻYCIU POMOGĄ CI.

          05 listopada 2018 roku na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajkowe postacie zawitały również do Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Karczemkach. W tym dniu odbyło się „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy I.

          Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

          Uczniowie z klasy V i klasy 0, pod kierunkiem nauczycielki  Lucyny Reiter-Szczygieł, przygotowali przedstawienie pt.: „W świecie bajek”. Pierwszoklasiści dowiedzieli się od Sowy (Julia Walk), jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Na scenie zaprezentowali się: Kopciuszek(Aleksandra Witkowska), Czerwony Kapturek(Weronika Dawidowska), Smok Wawelskim(Szymon Herrmann), Krzyś(Mateusz Fopke) oraz Pippi Langstrumpf(Eliza Szczygieł).

          Żywiołowe dialogi prowadzili ze sobą Harry Potter(Marcel Formella) i  Kot w butach(Paulina Rutecka). W przedstawieniu nie zabrakło pracowitych Krasnoludków(Martyna Hebel, Marika Miotk i Maksymilian Pawłowski). Jednak najważniejszą postacią tego dnia była Książka(Weronika Pałubicka).

          Trzeba przyznać, że uczniowie klasy V i klasy 0 wykazali się wielkim kunsztem aktorskim.

          Na zakończenie spotkania nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Uroczystego pasowania dokonał białym, piórem pana, dyrektora Bernarda Starka. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładki do książek. W sali klasowej na „Młodych czytelników” czekała słodka niespodzianka – tort w kształcie książki, ufundowany przez klasową Radę Rodziców.

          Po tych wszystkich emocjach pierwszoklasiści udali się do biblioteki szkolnej i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

          Serdecznie dziękuję przewodniczącej klasowej Rady Rodziców pani Sylwii Kleina i wychowawczyni klasy I Agnieszce Dawidowskiej za pomoc w organizacji uroczystości oraz rodzicom aktorów za przygotowanie pięknych strojów.

          Lucyna Reiter-Szczygieł

          Drogi Rodzicu zachęcaj swoje dziecko do czytania i pamiętaj jego zaletach!!!!

          • Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo. Uczy nas wyrażać myśli   i rozumieć innych.
          • Książka rozwija myślenie, rozszerza naszą świadomość i nasz świat.
          • Książka pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni.
          • Książka dostarcza nam wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie,   technice, historii, o tym wszystkim o czym chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś  więcej.
          • Książka rozwija nasze uczucia.
          • Książka dostarcza nam rozrywki i emocji. Może rozśmieszać lub zasmucić.
          • Książka może udowodnić, że często pytanie ma więcej niż jedną odpowiedź.
          • Książka pomaga nam rozumieć siebie.
          • Książka pomaga nam zrozumieć innych.
          • Książka jest naszym towarzyszem w samotności. Łatwo wziąć ją ze sobą  i czytać gdziekolwiek.
          • Dobra książka dla dzieci, którą można czytać na głos, przynosi radość   dzieciom i dorosłym.
          • Książka dla dzieci to pierwsze spotkanie z literaturą – nieograniczonym  światem.

        • KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI Z SYMBOLAMI PATRIOTYCZNYMI

        • Regulamin Szkolnego Konkursu

          "By czytać się chciało - zrób zakładkę wspaniałą"

          BIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

          z symbolami patriotycznymi

           CELE KONKURSU

          • Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.
          • Budzenie dumy z przynależności narodowej i szacunku dla naszych symboli
          • Pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
          • Dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym.
          • Kształtowanie poczucia estetyki.
          • Doskonalenie sprawności manualnych.
          • Rozbudzenie świadomości poszanowania książek.

          WARUNKI UCZESTNICTWA

          • Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III , klas IV-VII i  klas gim.
          • Zadaniem uczestników jest wykonanie dwustronnej zakładki do książki z symbolami narodowymi naszej ojczyzny.
          • Praca może być wykonana dowolną techniką. Mogą być użyte dowolne płaskie materiały niebrudzące i nieniszczące książki.
          • Kształt pracy dowolny.
          • Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną wykonaną pracę.
          • Do każdej pracy należy dołączyć następujące informacje: imię i nazwisko autora projektu, klasę.
          • Prace należy złożyć do 07 listopada 2018 r. w bibliotece szkolnej.

          Organizator konkursu powoła komisję oceniającą.

          KRYTERIA OCENY PRAC:

          • pomysłowość,
          • oryginalność ujęcia tematu,
          • estetyka wykonania pracy,

          NAGRODY

          • Na zwycięzców w każdej kategorii wiekowej czekają nagrody
          • Prace przekazane na konkurs będą zaprezentowane na wystawie.

          ORGANIZATOR

          Biblioteka szkolna

          • Piątki z audiobookiem w bibliotece szkolnej

          • Biblioteka zaprasza dzieci z klas 0 – III szkoły podstawowej na słuchanie audiobooków w bibliotece szkolnej.

            Na ciche słuchanie zapraszamy w każdy piątek na 7 godzinie lekcyjnej. Każdorazowo, nauczyciel bibliotekarz odbiera chętne dzieci ze świetlicy.

            Uczniowie będą słuchali audiobooków zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa:

            - W. Widłak, Pan Kuleczka;

            - J. Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu;

            - A.Lindgren, Pippi Pończoszanka;

            - A.Lindgren, Dzielna Kajsa;

            - J. Porazińska, Pamiętnik czarnego noska;

            H.Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta;

            - Był Sobie Król;

            - J. Verne, Dzieci kapitana Granta;

            - Ł. Wierzbicki, Afryka Kazika;

            - Ł. Wierzbicki, Dziadek i Niedźwiadek;

            - M. Kozioł, Skrzynia władcy piorunów;

            - J. Twardowski, Uśmiech niewidzialny.

          • Dyskusyjny Klub Filozoficzny

          • Uczniowie klasy III gimnazjum, Społecznego Gimnazjum w Karczemkach, zainicjowali powstanie Dyskusyjnego Klubu Filozoficznego. Członkowie Klubu spotykają się raz w tygodniu, w środy, a ich opiekunem jest pan Damian Szczygieł.

            Uczniowie podczas zajęć podejmują tematy skłaniające do refleksji nad przeszłością i przyszłością człowieka i świata. Młodzież dyskutuje na znaczeniem takich wartości jak: moralność, empatia, wolność słowa i postępowania.

            Podczas rozmów i dyskusji każdy ma prawo wyrażać swój pogląd i każdego zdanie jest szanowane. Nikt nikogo nie ocenia, nie wyśmiewa, nie potępia. Każdego głos jest tak samo cenny i wartościowy.

            Obok tematów filozoficznych pojawiają się również fakty i ciekawostki na temat kinematografii i literatury. Uczniowie dowiadują się jak funkcjonuje dzisiejszy świat.

            Młodzież z klasy III gimnazjum bardzo chętnie uczęszcza na spotkania oraz angażuje się w dyskusje. Dobrze aby idea Klubu zakorzeniła się w naszej szkole na kolejne lata.

            Weronika Skrzypkowska,

            Klasa III gim.

          • Nagrodzeni w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym

          • Miło nam poinformować, że wśród finalistów i wyróżnionych Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego są uczniowie naszej szkoły!

            Tytuł finalisty otrzymali: Adam Gałęziewski (klasa IVa), Helena Popławska (klasa V), Izabela Kiezik (klasa V) i  Michał Rybczyński (klasa III gim.).

            Wyróżnieni uczniowie: Mikołaj Gic (klasa IIIsp), Kasper Hewitt (klasa III gim.), Paweł Duchnowski (klasa III gim.) i Liliana Wójcik (klasa II gim.).

            Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się 13 czerwca 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

            Serdecznie Gratulujemy!!!

            Monika Foigt, Lucyna Reiter-Szczygieł

          • Gminny Dzień Bibliotekarza

          • W środę 6 czerwca 2018 r.  podczas gminnych obchodów Dnia Bibliotekarza, który odbył się na hali sportowej w Szemudzie  uczennice naszej szkoły, otrzymały nagrody i dyplomy za udział w konkursach plastycznych, literackich i muzycznych.

            Oto wyniki w poszczególnych konkursach:

            Gminny Konkurs pt. Książki mówią:

            Helena Popławska, klasa V

            I miejsce – kategoria IV- VI SP

            Dominika Weiland, klasa I

            III miejsce - kategoria 0-III SP

            Gminny Konkurs Twórczości własnej:

            Małgorzata Dzianach , klasa III gimnazjum – udział

            Gminny Konkurs Muzykowanie z gitarą

            Katarzyna Tarczyńska, klasa V SP

            I miejsce kat. Wiejski Ośrodek Kultury Kielno


            Podczas uroczystości goście mieli okazję zobaczyć przestawienie w reżyserii Beniamina Koralewskiego i  Aleksandry Perz pt. Choróbsko. Ponadto o wspaniałą atmosferę zadbała Gminna Orkiestra oraz Zespół Koleczkowianie.

            Monika Foigt

          • Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

          • Uczniowie szkoły w Karczemkach skorzystali z zaproszenia na spotkanie autorskie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel.

            Spotkanie odbyło się w Publicznej Bibliotece w Kielnie.

            Foto: Biblioteka w Kielnie

          • Mistrz pięknego czytania w bibliotece w Kielnie

          • W ramach Tygodnia bibliotek (8-15 maja 2018 r.) w gminie Szemud we wszystkich gminnych bibliotekach odbyła się już 5 edycja konkursu na „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas I-III SP i dzielił się na dwa etapy. Pierwsze eliminacje miały miejsce w poszczególnych filiach Biblioteki Publicznej Gminy Szemud.

            Uczniowie szkoły w Karczemkach zaprezentowali swoje umiejętności w bibliotece w Kielnie. Zdobyli tam mistrzowskie tytuły:

            Pola Popławska -  Mistrz klasy I               

            Olivia Mariańska - Mistrz klasy II             

            Julia Dawidek  - Mistrz klasy III

            Źródło info i foto: Biblioteka w Kielnie

          • Kot Budzik, Kulfon i Zając Poziomka odwiedzili dzieci w Karczemkach. Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim

          • W dzień, po Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, 24 kwietnia 2018 roku, najmłodsi uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem Dobrzewino-Karczemki w Karczemkach spotkali się z Andrzejem Markiem Grabowskim, autorem książek dla dzieci,  a także współautorem znanych programów telewizyjnych, takich jak „Budzik", „Tik- Tak" czy „Ciuchcia”. Andrzej Grabowski jest również autorem kilkudziesięciu scenariuszy filmów animowanych, kilkuset piosenek a wśród nich m.in.: „Bursztynek”, „Witaminki”, „Kulfon co z ciebie wyrośnie” Jest współtwórcą zespołu „Fasolki”.

            Naszego Gościa powitał dyrektor Bernard Stark. Pan Andrzej od razu nawiązał kontakt z naszymi uczniami. Pisarz bardzo zaciekawił ich opowieścią o Kasi piesku Jacósiu, którzy są bohaterami książki „Instrukcja obsługi Pieska Jacósia”. Następnie przedstawił  etapy powstawania telewizyjnego programu dla dzieci. Mówił o kwalifikacjach aktorskich i prezenterskich osób występujących w telewizji.

            Duże zainteresowanie wśród dzieci budziła „magiczna, kolorowa  walizka” gościa. Okazało się, że są w niej ukryte lalki: kot Budzik, Kulfona i Zająca Poziomki znane w programów telewizyjnych dla dzieci. Uczniowie mieli okazję sami „ożywić” bajkowe postacie potworków, Bezkajka i Szefuncia ze znanego programu dziecięcego „Budzik”, które również były w tajemniczej walizce. Dzieci miały możliwość sprawdzenia się w roli aktorów.

            Na zakończenie dzieci zadawały pytania dotyczące pracy gościa oraz podziękowanie za spotkanie.

            Celem spotkania było zachęcenie dzieci do czytania książek oraz kształtowanie wrażliwości czytelniczej. Inicjatorami wydarzenia były bibliotekarki Lucyna Reiter-Szczygieł i Monika Foigt, a odbyło się ono w ramach ministerialnego projektu „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, w którym uczestniczy Szkoła w Karczemkach.

            Tekst: Lucyna Reiter-Szczygieł

            Foto: Monika Foigt

          • Chcemy być kimś! Warsztaty z Michałem Zawadką

          • 27 marca 2018  r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kielnie  młodzież klasy II i III gimnazjum  wzięła udział w warsztatach literackich Chcę być kimś, czyli jak osiągać sukces w czasach, kiedy wszyscy mają „wywalone”, prowadzonych przez Michała Zawadkę. Warsztaty miały uświadomić młodzieży wiele ważnych aspektów kształtujących życie: wiarę w siebie, znaczenie marzeń i pasji, potęgę wyobraźni, przekonanie o możności osiągania celów. A książki? Przez cały czas były obecne. Pan Michał czytał wiersze motywacyjne ze swoich zbiorków Zarządzanie marzeniami. Ich teksty były oczywistym nawiązaniem i ilustracją tego, co nasz gość mówił podczas warsztatów. Kilkakrotnie też niemalże z matematyczną dokładnością udowadniał wszystkim uczestnikom spotkania, jak niewiele trzeba z siebie dać, aby czytać – dużo i z pożytkiem dla własnego rozwoju osobistego – ot, po prostu: aby BYĆ KIMŚ! Podczas spotkania nasza młodzież poznała, czym jest grupa oraz czy poczucie własnej wartości i świadomości kłóci się z przynależnością do niej, a także czy pasja, zainteresowania i osiągnięcia to powód do dumy czy wstydu. Namawiał do efektywnego gospodarowania własnym czasem i pracy nad rozwojem osobistym. Uczestnicy spotkania bardzo żywo reagowali na przekazywane treści oraz chętnie brali udział w warsztatach, co świadczy o tym, że zagadnienia te były niezwykle ważne dla młodych ludzi. Na zakończenie p. Michał Zawadka podziękował młodzieży za aktywny udział w warsztatach oraz podpisał książki, które można było nabyć po spotkaniu.

            Monika Foigt i Magdalena Szatkowska

    • Kontakty

      • Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem Dobrzewino-Karczemki
      • (58)676-08-12
      • Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem Dobrzewino-Karczemki; Karczemki, ul. Gdańska 23, 80-209 Chwaszczyno NIP: 588-19-93-014 Poland
      • Sekretariat czynny poniedziałek - piątek godz. 8.00 - 15.00 prowadzenie sekretariatu: Mariola Kielińska
      • (58) 676-09-63 - Przedszkole
  • Galeria zdjęć

      brak danych