• Wymagania edukacyjne

KLASA VI   wymagania-na-poszczegolne-oceny-kl-6-wczoraj-i-dzis.pdf

KLASA VII   wymagania-na-poszczegolne-oceny-kl-7-wczoraj-i-dzis.pdf

KLASA VIII    wymagania-na-poszczegolne-oceny-kl-8-wczoraj-i-dzis.pdf

Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych semestralnych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z przedmiotu: Historia

• Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który w ciągu semestru i roku szkolnego ma większość ocen celujących ze wszystkich sposobów sprawdzania osiągnięć edukacyjnych: odpowiedzi ustne, prace pisemne (kartkówki, testy, sprawdziany, krzyżówki), odczytywanie i analiza tekstów źródłowych, odczytywanie informacji zawartych na mapie, samodzielna praca na lekcjach, zadania domowe, prace plastyczne, praca w grupie, prace dodatkowe. Posiada dodatkową wiedzę zaczerpniętą z różnych źródeł informacji, osiąga sukcesy w konkursach i olimpiadach historycznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.
          • Ocenę bardzo dobrą otrzymuje uczeń, który w ciągu semestru i roku szkolnego ma większość ocen bardzo dobrych ze wszystkich sposobów sprawdzania osiągnięć edukacyjnych. Wydarzenia, problemy i procesy historyczne potrafi samodzielnie omówić i dokonać ich oceny.
          • Ocenę dobrą otrzymuje uczeń, który w ciągu semestru i roku szkolnego ma większość ocen dobrych ze wszystkich sposobów sprawdzania osiągnięć edukacyjnych. Wydarzenia, problemy i procesy historyczne potrafi omówić i dokonać ich oceny z niewielką pomocą nauczyciela.
          • Ocenę dostateczną otrzymuje uczeń, który w ciągu semestru i roku szkolnego ma większość ocen dostatecznych ze wszystkich sposobów sprawdzania osiągnięć edukacyjnych. Opanował treści najprostsze, najbardziej przystępne i użyteczne, ale nie potrafi ich łączyć w logiczną całość i dokonać ich oceny.
          • Ocenę dopuszczającą otrzymuje uczeń, który w ciągu semestru i roku szkolnego ma większość ocen dopuszczających ze wszystkich sposobów sprawdzania osiągnięć edukacyjnych. Wykazuje chęci do współpracy i odpowiednio motywowany potrafi przy pomocy nauczyciela pobieżnie omówić zagadnienia historyczne i wykonać proste polecenia.
          • Ocenę niedostateczną otrzymuje uczeń, który w ciągu semestru i roku szkolnego ma większość ocen niedostatecznych ze wszystkich sposobów sprawdzania osiągnięć edukacyjnych. Nie rozumie prostych poleceń, nawet przy pomocy nauczyciela nie potrafi odtworzyć fragmentarycznej wiedzy. Wykazuje brak chęci do współpracy, nie odrabia zadań domowych.

Sposoby sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów

z przedmiotu: Historia

• Odpowiedzi ustne.
          • Prace pisemne – kartkówki, testy, sprawdziany, krzyżówki, rebusy.
          • Odczytywanie i analiza tekstów źródłowych.
          • Odczytywanie informacji zawartych na mapie.
          • Samodzielna praca na lekcji.
          • Praca w grupie.
          • Prace artystyczne, np. plakat, rysunek, wykres, drzewo genealogiczne.
          • Prace dodatkowe, np. czytanie lektur dostępnych w bibliotece naszej szkoły.