• Sześciolatki

• Ramowy rozkład dnia dla dzieci sześcioletnich

7.30- 8.30

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci w tym czytaniem, liczeniem i pisaniem. Rozmowy w oparciu o oglądane ilustracje, ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, gramatyczne itp. Słuchanie  utworów literatury dziecięcej, historyjki obrazkowe.

Ćwiczenia poranne. Zabawy ruchowe, integracyjne. Zabawy ze śpiewem w kole.

9.00 – 9.30

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania. Śniadanie.

9.30 – 11.00

Zajęcia edukacyjne w sali i na powietrzu kierowane i niekierowane prowadzone wg planów miesięcznych oraz wybranego programu nauczania. Zabawy dowolne w sali przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy i zajęcia  ruchowe, rytmika, zabawy w jęz. obcym nowożytnym przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem. Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu. Praca indywidualna.

Czynności samoobsługowe i higieniczne. Zupa

11.30 – 12.30

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze.   Odpoczynek przy muzyce i bajkach relaksacyjnych. Ćwiczenia relaksacyjne