• Czterolatki - BIEDRONKI

•                 Ramowy rozkład dnia dla dzieci czteroletnich

6:30 - 8:00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne.  Zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Gry i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze służące realizacji programu wychowania przedszkolnego. Ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, gramatyczne itp. Słuchanie  utworów literatury dziecięcej.

8:00 - 8:30

Prace porządkowo – gospodarcze. Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu. Prace porządkowe w sali.

8:30 – 9.00

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania. Śniadanie;

9:00 – 11:00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą (kierowane) oraz niekierowane wg planów miesięcznych oraz wybranego programu nauczania.  Zabawy dowolne w sali przy niewielkim udziale nauczyciela; zabawy i zajęcia  ruchowe, rytmika, zabawy w jęz. obcym nowożytnym przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem. Religia na wniosek rodziców.  Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

11:00-11.15

Czynności samoobsługowe i higieniczne, Zupa

11:15 – 12.15

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze; zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

Przygotowanie do obiadu. II danie

13:00 – 14:15

Relaksacja, odpoczynek przy muzyce i bajkach relaksacyjnych.  Zabawy dydaktyczne, zabawy dowolne w sali.  Gry i zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, zabawy ze śpiewem, działalność plastyczna. Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

14:15 – 14:45

Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku; Podwieczorek.

14:45 – 17.00

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, czytanie fragmentów książek, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Zabawy dowolne na placu przedszkolnym. Zajęcia dodatkowe. Rozchodzenie się dzieci.