• 2019/2020

• Maja Ułasik laureatką Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego

• Miło nam poinformować, że uczennica Maja Ułasik z klasy VII zdobyła tytuł laureatki Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych od klas IV województwa pomorskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Nauczyciel przygotowujący: Damian Szczygieł

• II miejsce dla Piotra Luli

• 04 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Kielnie odbył się II gminny konkurs historyczny „Drogi do Niepodległości”. Szkołę w Karczemkach reprezentował Piotr Lula z klasy VIa, który zajął II miejsce.

nauczyciel przygotowujący: Lucyna Reiter-Szczygieł

• Siatkarze z Karczemek MISTRZAMI powiatu wejherowskiego

• Dnia 21 lutego (piątek) 2020 roku w Rumi odbył się Turniej Czwórek Siatkarskich Chłopców, rocznik 2007 i 2008. Miło mi Wszystkim przekazać, że drużyna z Karczemek została Mistrzem Powiatu Wejherowskiego.

Skład zespołu :
            Stępka Igor (kapitan), Wroński Konrad, Kozuch Olivier, Kukawka Tymon, Kostępski Maksymilian, Boszko Miłosz, Formella Marcel, Pawłowski Maksymilian, Naczk Marek, Merchel Maksymilian.

Trener: Anna Bruchal

• Ogólnopolski sukces Julii Dawidek

• Julia Dawidek, uczennica klasy V

zajęła XI miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej.

nauczyciel przygotowujący: Aleksandra Steinke

• BohaterON – włącz historię!

• Uczniowie z Karczemek wzięli udział  w ogólnopolskiej akcji wysyłania kartek i listów do Powstańców Warszawskich. Zadaniem dzieci było ręcznie wykonać laurkę lub kartkę pocztową oraz napisać  życzenia do wybranego Powstańca.  Do akcji włączyły się głównie dzieci uczęszczające na świetlice szkolną.

BohaterON – włącz historię! - to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Szkolnym koordynator kampanii jest nauczycielka świetlicy - pani Alicja Rzeplińska.

• Klasa IV otrzymała wyróżnienie

• 27 listopada 2019 roku w Szemudzie odbył sie XIV Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych. Szkołę w Karczemkach reprezentowali uczniowie z klasy IV i V, .Tegorocznym tematem Przeglądu były zagrożenia i uzależnienia.

Uczniowie z Karczemek otrzymali wyróżnienie

nauczyciel przygotowujący: Lucyna Reiter-Szczygieł

• BALETOWE GRAND PRIX

• Oliwia Milewczyk, uczennica klasy III, 24 listopada 2019 roku wraz z zespołem z Akademii Sztuki Baletowej, zdobyła Grand Prix 2019 JŪRMALA na Łotwie.

PUCHAR GRAND PRIX, jako główna nagroda konkursu, przyznawany jest za zdobycie najwyższej ilości punktów. Zespół, w którym tańczy Oliwia, wywalczył puchar pokonując reprezentantki szkół baletowych z Sankt Petersburga, Kaliningradu, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Armenii, Ukrainy i Gruzji.

Gratulujemy!!

• Szachowe zmagania

• Uczeń klasy III, Tymoteusz Szczygieł wziął udział w Gdańskim Festiwalu Szachowym. Udział w zawodach wzięło ok. 40 zawodników. Tymoteusz zwyciężył w 4 z 6 partii, zdobył IX miejsce oraz uzyskał V kategorię szachową. Tymka pokonali jedynie dorośli zawodnicy.

Gratulujemy!!

• Wojewódzki Konkurs Literacki „List o patriotyzmie”

•    Izabela Kiezik

odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca

w Wojewódzkim Konkursie Literackim „List o patriotyzmie” organizowanym przez ZSP nr 2 w Gdyni.

Zadaniem Izy było napisanie listu otwartego do rówieśników i zapisanie go odręcznie

z uwzględnieniem  sztuki kaligrafii.

nauczyciel: Magdalena Sykut

• Wojewódzki Konkurs Plastyczny

•     Malwina Szymczyk (kl. VII)

za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

„ Lech Bądkowski – inspirator Niepodległej”,

organizowanym przez XIX LO w Gdańsku.

Malwina stworzyła ilustrację do jednego z opowiadań Lecha Bądkowskiego.

Nauczyciel: Magdalena Sykut

• Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach Drużynowych - etap gminny

• W środę 2 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach Drużynowych - etap gminny. W kategorii dzieci rocznik 2007 i młodsi zajęliśmy II miejsce, za SP Bojano. Wśród młodzieży rocznik 2005 - 2006 również zdobyliśmy srebrny medal za SP Szemud.

Skład medalistów:

Dzieci rocznik 2007:

Andrzej Kiezik,

Mikołaj Walk,

Tymoteusz Szczygieł,

Pola Popławska

Młodzież rocznik 2005 - 2006:

Marceli Szymanowski,

Mateusz Dzianach,