• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

24.08.2022

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 01 września 2022 roku (czwartek):

*godz. 8.00 - msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego

w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Kielnie (dojazd indywidualny)

*godz. 10.00 – uroczysty apel w sali gimnastycznej szkoły w Karczemkach.

Po apelu odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.

Informujemy również, że w  dniu 30.08.2022 rok (wtorek), o godz. 17.00 odbędą się spotkania rodziców uczniów klas I z wychowawcami. Zapraszamy!

Do zobaczenia!!

• Pracowite, muzyczne wakacje 😉

24.08.2022

W naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna „Kreatywny świat i ja”, której autorką jest nauczycielka Lucyna Reiter-Szczygieł. W ramach innowacji, w czerwcu i w lipcu, zrealizowany został muzyczny projekt, którego celem było przygotowanie nowych, edukacyjnych kaszubskich piosenek dla dzieci oraz nagranie ich w studio.

W nagraniu piosenek udział wzięły  uczennice klasy V - Kornelia Pierzgalska i Nel Wieczorek oraz Wiktoria Necel, uczennica Szkoły Podstawowej w Jeleńskiej Hucie i Eliza Szczygieł uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Kwartet ten otrzymał nazwę "Do-mi-sol".

Dziewczyny czuły się przed mikrofonem, jak ryby w wodzie. Super się bawiły i przeżyły świtną przygodę!

Nagrania zrealizowano w North Studio, w Swarzewie. Autorem muzyki jest Jerzy Stachurski natomiast teksty napisały Lucyna Reiter-Szczygieł oraz Joanna Ruczyńska.

W ramach projektu nagrano 4 piosenki:

- Rézowanié [muz.Jerzy Stachurski, sł. L.Reiter-Szczygieł]

- Zégar [muz.Jerzy Stachurski, sł. L.Reiter-Szczygieł]

- Cządë rokù [muz.Jerzy Stachurski, sł. J.Ruczyńska]

- Czej mòrze naju zybie [muz.Jerzy Stachurski, sł. J.Ruczyńska]

Piosenki emitowane są na antenie Radia Kaszëbë i Radia Gdańsk w Magazynie Kaszubskim.

Dalsza realizacja projektu już we wrześniu….

Piątek 03.05.2024