• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• 13.11.2019 09:39
        • Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 30.10 o godz. 15.15. Przygotowania do występu trwały już od dłuższego czasu a efekty ciężkiej pracy maluszków mieliśmy okazję zaobserwować właśnie tego dnia J

• CYKL ZAJĘĆ „W UKŁADZIE SŁONECZNYM”- ZIEMIA

• 13.11.2019 09:25
        • PLANETA ZIEMIA- to kolejny niezwykle ważny temat dla naszych przedszkolaków, któremu dużą uwagę poświęciliśmy we wtorek 15.10. Dzieci zgłębiły swoją wiedzę na temat różnych ciekawostek dotyczących naszej planety, tego jak powstała, jaka jest jej budowa, kto ją zamieszkuje itp. Dużą uwagę poświęciliśmy rozmowie na temat wpływu człowieka i tego, co my, jako ludzie możemy zrobić, aby chronić nasz wspólny, piękny dom. Dzieci rozwiązywały zagadki ekologiczne, a także wykonały pracę plastyczną zgodną z tematyką dnia.

Aleksandra Menderska

• TEATR GARGULEC „KOSMICZNA PRZYGODA”

• 07.11.2019 10:27
        • 14.10 odwiedził nas znany dzieciom TEATR GARGULEC z kosmiczną opowieścią. Przedstawienie teatralne było niezwykle zabawne a zarazem uczące. Szalony naukowiec wraz z robotem skonstruowali rakietę, która niebawem poleciała w kosmos. Niestety nie było to wcale łatwe- robot znacznie opóźniał pracę naukowca i właśnie jego zachowanie wywoływało na naszych twarzach najwięcej uśmiechu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu poznając funkcjonowanie Układu Słonecznego.

Aleksandra Menderska

• WARSZTATY PSZCZELARSKIE

• 06.11.2019 16:27
        • 14.10 grupa sówek uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych dotyczących życia pszczół. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat między innymi jak rozpoznać pszczołę, jaka jest ich rola w środowisku naturalnym, kto rządzi w ulu, co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego tak ważne jest, żeby je chronić.

• MAGIC! STORY ON ICE  „NIEZWYKŁE PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA”
        • MAGIC! STORY ON ICE „NIEZWYKŁE PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA”

• 28.10.2019 11:12
        • 11.10 oddziały przedszkolne wraz z klasami I- III udały się do Gdańska, aby obejrzeć magiczne widowisko teatralne zatytułowane „ Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” oparte na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Łyżwiarze z całej Polski zabrali nas w niezwykłą podróż, pełną niespodzianek a przede wszystkim rozmaitych efektów specjalnych, które były dużym urozmaiceniem przedstawienia.

• WYCIECZKA NA LOTNISKO W BABICH DOŁACH

• 28.10.2019 10:52
        • 4.10. najstarsze grupy z naszego przedszkola- SÓWKI I ZERÓWKA odwiedziły lotnisko wojskowe w Babich Dołach J Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania miejsca, gdzie stacjonuje straż pożarna. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat pracy strażaka, obejrzały wielkie wozy a także ich zawartość. Zwiedziliśmy budynek z kuchnią, siłownią a na koniec mieliśmy okazje obejrzeć zjazd po rurze jednego ze strażaków- niewątpliwie była to największa atrakcja J

• DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

• 07.10.2019 11:51
        •          Dnia 27 września w naszym przedszkolu, w każdej grupie, obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. W salach przedszkolnych panie wraz z dziewczynkami obdarowały chłopców drobnymi upominkami. Nie zabrakło słodkości, życzeń i  wspólnej zabawy przy skocznej muzyce.

Marta Dunaj-Kociencka

•  ART 2 YOU - AUDYCJA MUZYCZNA
        • ART 2 YOU - AUDYCJA MUZYCZNA

• 07.10.2019 11:39
        •               Dnia 25 września nasze przedszkole odwiedziła grupa muzyczna Art 2 You z audycją pt. „Bajkogranie”. Wszystkie grupy zebrały się w sali starszaków i wyczekiwały rozpoczęcia przedstawienia. Tym razem nasi goście zabrali przedszkolaki w podróż do różnych bajek.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA!

• 24.09.2019 09:07
        • Dwudziestego września nasze przedszkole, jak co roku, wzięło udział w międzynarodowej  akcji Sprzątanie Świata. Dzieci z każdej grupy wraz z wychowawczyniami przygotowały plakat i hasło dotyczące dbania o naszą planetę. Przedszkolaki zaopatrzone w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły w teren, by pokazać wszystkim, że już od najmłodszych lat można dbać o planetę Ziemię.

• Cykl zajęć - „W układzie słonecznym – Słońce”.

• 20.09.2019 10:53
        •    „W układzie słonecznym” –to cykl tematów, które będą w tym roku realizowane w przedszkolu. Ich celem jest  uświadomienie dzieciom teorii, że to „Ziemia krąży wokół Słońca”, zrozumienie zjawiska następstwa dnia po nocy, następstwa pór roku, poznanie pojęć związanych z kosmosem: planeta, orbita, gwiazda, kometa, meteoryt, rakieta, kosmonauta  itp. Pierwsze zajęcia odbyły się 17 września. Tematem przewodnim w tym dniu było Słońce – gwiazda w układzie słonecznym, wokół której poruszają się planety.