• 30.01.2020 15:50
        • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, a ważnym elementem tego okresu są bale. Także w naszym przedszkolu dnia 28.01.2020 r. odbył się bal karnawałowy, któremu przewodniczył „Koperek” w stroju kucharza.

• Rodzinne Jasełka 2019

• 29.01.2020 09:36

• Czas przed Świętami był w przedszkolu pełen wrażeń. Zaczęło się od Mikołajek, następnie spędzaliśmy sporo czasu na nauce kolęd i próbach. Do czego? Do Wielkich Przedszkolnych Jasełek. W tym roku mieliśmy aspiracje rodem z Broadway'u. O pomoc poprosiliśmy zdolnych aktorów, czyli RODZICÓW. Ha, to musiało się udać!

• CYKL ZAJĘĆ „W UKŁADZIE SŁONECZNYM”- WENUS

• 11.12.2019 10:20
        • Dziś zakręciliśmy się wokół siostrzanej planety Ziemi. Wenus! Mówiliśmy o jej kolorze, temperaturze, kraterach i kontynentach.
          Pani Kasia czterolatkom opowiedziała również o bogini Wenus i zapoznała dzieci bliżej z pracą rzeźbiarza. Pogoda niestety nie sprzyjała spacerom. Ni to deszcz, ni to śnieg... Największy popis dały Panie z Kuchni, które pomogły nam świętować ten dzień doprawdy kosmicznie. W rosole pływały prawdziwe gwiazdy, a na drugie danie wleciały latające spodki! Bardzo smaczne!smiley
                                                                                                          Katarzyna Borkowska
        • WIZYTA MIKOŁAJA

• 11.12.2019 10:38
        • Już jest - 6 grudnia! Tak jak zawsze i w tym roku odwiedził nas wyjątkowy gość. Wszyscy zaśpiewali mu piosenkę, którą przedszkolaki przygotowali wraz ze swoimi paniami nauczycielkami i opiekunkami.

•  AUDYCJA MUZYCZNA
        • AUDYCJA MUZYCZNA

• 11.12.2019 09:43
        • Dnia 27 listopada 2019 r. nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Akademii Artystycznej Art. 2 You. Dzieci obejrzały przedstawienie muzyczne, którego bohaterami byli: Leon Zawodowiec – pracownik Biura Pośrednictwa Pracy, Luigi Bros – hydraulik i jego brat Mario.

•  DOGOTERAPIA
        • DOGOTERAPIA

• 25.11.2019 11:01
        •               Dnia 22 listopada 2019 r. nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – pies Prima wraz ze swoimi opiekunkami. Prima to pies terapeuta i jest bardzo przyjazny w stosunku do dzieci.

•  Cykl zajęć „ W Układzie Słonecznym” – Merkury
        • Cykl zajęć „ W Układzie Słonecznym” – Merkury

• 25.11.2019 10:26
        •         Dnia 16 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu kolejny raz odbyły się zajęcia z cyklu „ W Układzie Słonecznym”. Tematem zajęć była planeta Merkury.

Dzieci pogłębiły wiedzę na temat planety. Dowiedziały się, że Merkury to najmniejsza i najbliższa Słońcu planeta Układu Słonecznego. Panują na niej ogromne wahania temperatury. Temperatura powierzchni waha się od – 173 stopni Celsjusza do 427 stopni Celsjusza.

• Rodzinny  Konkurs Plastyczny „ Planeta Ziemia”
        • Rodzinny Konkurs Plastyczny „ Planeta Ziemia”

• 25.11.2019 10:21
        •              Dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wzięły udział w Konkursie Plastycznym „Planeta Ziemia”. Łącznie wpłynęło 38 prac. Format prac i technika były dowolne.  Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 8 listopada 2019 r. Prace oceniała swoim „plastycznym okiem” pani Marta Nycz, która jest nauczycielką plastyki oraz pani Halina Bladowska wychowawca klasy I w Społecznej Szkole Podstawowej Dobrzewino- Karczemki.  Kryteriami oceny prac były: walory artystyczne, zaangażowanie, pomysłowość, materiał użyty do prac.

• Teatr "Klapa" - przedstawienie pt. "Wróbelek Elemelek"

• 13.11.2019 10:15
        •            Dnia 8 listopada 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu  Tatr Klapa „ Koperek i Kminek”. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt. Wróbelek Elemelek. Przedstawienie jest adaptacją prozy wierszowanej Hanny Łochockiej. Reżyserem spektaklu jest dobrze znany naszym przedszkolakom aktor – Eugeniusz Sienkiewicz. Na scenie towarzyszy mu Ewa Żbikowska.