• Szkoła Podstawowa

• Szkołę Podstawową Dobrzewino-Karczemki tworzy 8 oddziałów. Klasy liczą do 26 uczniów. Wszystkie lekcje odbywają się w tej samej sali, dzieci nie muszą przechodzić do kolejnych pomieszczeń. Mogą również przechowywać w swojej sali książki i przybory oraz korzystają z szafek uczniowskich.
          Wyjątek stanowi informatyka, która odbywa się w oddzielnej pracowni. Zajęcia przebiegają w mniejszych grupach tak, że każde dziecko pracuje samodzielnie przy komputerze. Przedmiot ten towarzyszy uczniom od I do VIII klasy.

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na oddanej do użytku w 2008 roku sali gimnastycznej wraz zapleczem: magazynkiem sprzętu, szatniami i toaletami. W okresie wiosennym i jesiennym uczniowie korzystają również z boisk wokół szkoły, zaś zimą - z okolicznych pagórków.

W trosce o wysoki poziom edukacyjny naszych podopiecznych w tygodniowym planie zajęć zwiększyliśmy o 1 godzinę w stosunku do obowiązujących standardów ilość zajęć lekcyjnych z matematyki i języka polskiego. W klasie VIII dodatkowo 1 lekcja przeznaczona jest na przygotowanie uczniów do egzaminu Ósmoklasisty..

Kładziemy też duży nacisk na nauczanie języka angielskiego. Od IV do VIII klasy są to 3 godziny zajęć tygodniowo.

Do dyspozycji uczniów pozostaje też wiele różnorodnych kółek zainteresowań, które przygotowujemy odpowiadając na zapotrzebowanie naszych wychowanków.

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się codziennie o godz. 8:00. Dzieci mogą korzystać z możliwości wypicia herbaty i  zjedzenia śniadania w stołówce. O 12:20 serwujemy dla chętnych ciepłą zupę oraz drugie danie. Po zakończonych lekcjach czynne są dwie świetlice szkolne: "mała" - w godz. 12:30 - 15:00 (klasa 0 i I) oraz "duża" - w godz. 12:30 do 17:00.

aktualizacja: 15.03.2019