• 900 nowych książek dla biblioteki szkolnej w Karczemkach

• 20.10.2018 11:06
          • W Społecznej Szkole Podstawowej z Przedszkolem w Karczemkach realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Szkoła uzyskała dotację na zakup książek do szkolnej biblioteki w wysokości 12 tyś zł.

• Wśród zakupionych woluminów są nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne. Biblioteka wzbogaciła się o komiksy, poradniki, fantastykę, książki przygodowe oraz podróżnicze. Nie zabrakło również pozycji traktujących o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.

Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się komiksy „Tytus Romek i Atomek”, „Asteriks i Obeliks”, seria książek Magiczne drzewo, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Zwiadowcy, Nela mała reporterka.

Wychowawcy,  ze swoimi klasami, na podstawie zbiorów bibliotecznych realizują projekty edukacyjne, których celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży czytelnictwem.

52 uczniów  przez cały rok szkolny bierze udział w Ogólnopolskim Wielkim Muratównie Czytelniczym.

Bibliotekarki podejmują współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Szemudzie oraz z jej filią w Kielnie. Na terenie szkoły popularyzuje się inicjatywy podejmowane przez te instytucje.

Aby usprawnić pracę biblioteki, na stronie internetowej stworzono zakładkę Biblioteka, gdzie publikowane są wszystkie jej działania. Zakupiono również program komputerowy do ewidencji woluminów – e-biblio.

Narodowy Projekt Rozwoju czytelnictwa będzie realizowany w Karczemkach do końca roku szkolnego 2018/2019.

Tekst i foto:

Lucyna Reiter-Szczygieł