• Zajęcia na ten tydzień dla grupy 4-latków

• 26.03.2020 09:48

• W ramach przypomnienia wiadomości na temat pierwszych oznak wiosny, proszę włączyć dzieciom krótki filmik na youtube.
        Aby zobaczyć dalszą część zajęć proszę kliknąć "więcej"

1. Karta pracy (proszę wykonać według instrukcji załączonej na karcie).

1. Zabawa z rodzicem:

„Coraz cieplej” – masażyk. Dziecko siedzi przed rodzicem. Rodzic rysuje palcem dziecku na plecach  podane wzorki według instrukcji. Później następuje zamiana – dziecko rysuje na plecach rodzica.

Słonko świeci na niebie (rysowanie              koła).

Uśmiecha się do ciebie (rysowanie na środku pleców półkola, czyli uśmiechu).

Topią się sopelki (przeciąganie końcami palców obu rąk z góry na   dół po plecach).

Kapią z nich kropelki: kap, kap, kap (pukanie końcami wszystkich palców pocałych plecach).

1. „Koty i kotki”– słuchanie opowiadania Olgi Masiuk, rozmowa na podstawie jego treści.

– Chcielibyśmy mieć zwierzątko – powiedziały dzieci pewnego ranka do Pani.

– Przecież ja jestem zwierzątkiem – oburzył się Tup.

– Chodzi o kotka lub pieska – wyjaśnił Szczypior.

– Ty jesteś taki, jak my. – Nie powiedziałbym

– Tup był coraz bardziej urażony. – Nie widziałem, żebyście umieli tuptać.

– Moja mama nie zgadza się na psa, więc gdyby był w przedszkolu, to byłoby super – Zosia zignorowała oburzenie Tupa.

– A kto zajmowałby się psem podczas waszej nieobecności? – spytała Pani. Trzeba przyznać, że Pani umiała piętrzyć problemy. – To może kotek? – nieśmiało podsunęła Elizka.

– Ja kotka nie mogę mieć, bo mój brat jest uczulony na sierść.

– A kto zajmowałby się kotkiem podczas waszej nieobecności? – powtórzyła pytanie Pani.

– Ale podczas naszej obecności moglibyśmy głaskać jego futerko, kotki mają takie puchate futerka – rozmarzyła się Elizka.

– A moje futerko? – Tup podsunął grzbiet pod rękę Elizki, ale dziewczynka pogładziła go tylko od niechcenia.

– Dobrze – powiedziała Pani. – Jutro każdy z was będzie miał swojego kotka.

– Każdy?! – krzyknął z przerażeniem Tup. – Obowiązkowo?

– Każdy, nawet ty, Tup – odpowiedziała Pani.

Do końca dnia dzieci wymyślały imiona dla swoich kotków: Puszek, Miluszek, Szaraczek. Tylko Tup siedział niezadowolony i wciąż sprawdzał, czy jego futerko jest wystarczająco miękkie. Następnego dnia dzieci czekały na Panią w wielkim podnieceniu.

– Myślicie, że wszystkie kotki będą w koszyku? – wyszeptała Zosia.

W końcu weszła do sali Pani i poprosiła, żeby dzieci usiadły na dywanie. Powiedziała, że za chwilę przyniesie kotki. Po czym wyszła z sali i wróciła z wielkim wazonem, w którym znajdowały się gałązki wierzby, a na nich małe puchate kuleczki.

– Przecież to bazie! – wykrzyknął Kuba.

– Bazie? – zdziwiła się Pani. – A ja myślałam, że to kotki. Przecież mają mięciutkie futerko, wszystko się zgadza. Czy ten nie wygląda jak Puszek? A ten, jak Miluszek? – Pani dotykała kuleczek na gałązkach.

– Ale ani ten Puszek, ani ten Miluszek nie umieją miauczeć – powiedział rozgoryczony Szczypior.

Rodzic może zadać dziecku pytania:

Co dzieci  chciały mieć w przedszkolu?;

Co Pani obiecała dzieciom?;

Co dzieci przyniosły ze spaceru?;

Dlaczego bazie nazywa               się kotkami? Itp.

1. Praca plastyczna (proszę by dzieci pokolorowały  gałązkę na brązowo kretkami, a bazie kotki wykleiły białą plasteliną lub watą).

MILE WIDZIANE ZDJĘCIAsmiley

Proszę o zbieranie wszystkich wykonanych prac przez dzieci do teczki. Prace będą mi potrzebne do analizy osiągnięć dziecka.

POWODZENIA!