• CYKL ZAJĘĆ „W UKŁADZIE SŁONECZNYM”- JOWISZ I SATURN

• 26.02.2020 08:42
      • Dnia 18 lutego 2020 r. w naszym przedszkolu kolejny raz odbyły się zajęcia z cyklu „ W Układzie Słonecznym”. Tematem zajęć były tym razem dwie planety Jowisz i Saturn.

• Dzieci pogłębiły wiedzę na temat tych planet. Dowiedziały się, że Jowisz jest piątą, największą planetą Układu Słonecznego, planetą gazową na której nieprzerwanie trwa burza. Saturn natomiast jest szóstą planetą od Słońca, która posiada pierścienie składające się z cząstek lodu, skał oraz pyłu, które się przemieszczają pod wpływem silnych wiatrów. Te dwie planety są na tyle  duże, że można zobaczyć je z Ziemi gołym okiem. W tym dniu dzieci obejrzały film edukacyjny, uczyły się piosenki pt. „Lot kosmiczny”, brały udział w opowieści ruchowej i zabawach: „Układ Słoneczny”, „Wirujące brylanciki”, „Masażyki kosmiczne”, wykonały różne prace plastyczne, podszas których wycinały, malowały farbami i przyklejały różne elementy, dzieliły nazwy planet na sylaby i liczyły planety w zabawie matematycznej pt. „Liczymy planety”. W tym dniu wszystkie dzieci i panie paradowały w kosmicznych skarpetkach. To był naprawdę „kosmiczny dzień”, pełen ciekawostek, zabaw i wrażeń.

Marta Dunaj-Kociencka