•  Cykl zajęć „ W Układzie Słonecznym” – Merkury
      • Cykl zajęć „ W Układzie Słonecznym” – Merkury

• 25.11.2019 10:26
      •         Dnia 16 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu kolejny raz odbyły się zajęcia z cyklu „ W Układzie Słonecznym”. Tematem zajęć była planeta Merkury.

Dzieci pogłębiły wiedzę na temat planety. Dowiedziały się, że Merkury to najmniejsza i najbliższa Słońcu planeta Układu Słonecznego. Panują na niej ogromne wahania temperatury. Temperatura powierzchni waha się od – 173 stopni Celsjusza do 427 stopni Celsjusza.

• W tym dniu dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z planetą Merkury – wykleiły srebrną folią rysunek planety. Największą atrakcją były „ kosmiczne skarpetki”. Dzieci włożyły skarpetki na stopy i uczestniczyły w „ kosmicznych zabawach”.

To był naprawdę udany dzień, pełen „ kosmicznych” wrażeń.

Brygida Letkiewicz