• 2022/2023

• Stypendia Marszałkowskie wręczone!

Absolwenci naszej szkoły: Zuzanna Czaja, Maksymilian Merchel, Adam Gałęziewski i Patrycja Pałubicka otrzymali Stypendium Marszałka woj. pomorskiego. Uroczysta Gala, na której wręczono wyróżnienia odbyła się 12.12.2022 r. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Łącznie z gminy Szemud stypendium otrzymało ośmioro uczniów, z czego połowę stanowili właśnie nasi absolwenci. Na uroczystej Galii obecny był wójt Ryszard Kalkowski, który przekazał uczniom gratulacje oraz upominki. Stypendia przyznane zostały już po raz dwudziesty i jak zapowiedzieli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego będą przyznawane w kolejnych latach.

Aby otrzymać stypendium, które wynosi 250 zł miesięcznie, trzeba spełnić m.in. następujące kryteria:

-  uzyskać średnią ocen ze wszystkich przedmiotów – co najmniej 5,5,

- uzyskać średnią ocen 6,0 z dwóch przedmiotów wybranych spośród przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki

- uzyskać sukcesy w konkursach kuratoryjnych przedmiotowych lub innych olimpiadach i konkursach, którym patronuje Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Naszym byłym uczniom oraz ich rodzicom gratulujemy uzyskania stypendium oraz życzymy dalszych sukcesów naukowych w murach nowych szkół ponadpodstawowych.

Obecnych uczniów zachęcamy do wytężonej pracy. Kto wie może w przyszłym roku też zostaniemy zaproszeni na uroczystą Galę….?

Lucyna Reiter-Szczygieł