• Piszemy życiorys Skawińskiego

            18.04.2024

            Uczniowie klasy VII w ramach lekcji języka polskiego poznali zasady zapisu CV, które wykorzystali, tworząc życiorys Skawińskiego –  głównego bohatera lektury Latarnik.

            Siódmoklasiści, pracując w parach, utrwalili najważniejsze informacje o tytułowym latarniku, a także rozwinęli umiejętność tworzenia dokumentu w programie Microsoft Word.

            Monika Foigt

          • Z cyklu pasje naszych uczniów – lotnictwo

            18.04.2024

            Od wielu lat pasjonuję się lotnictwem. W przyszłości chciałbym zostać pilotem samolotów pasażerskich. Swoją wiedzę poszerzam poprzez liczne kursy internetowe oraz naukę w realistycznych symulatorach lotu. Obecnie jestem w trakcie szkolenia na licencję PPL (Private Pilot License) w szkółce lotniczej Aviator.   

            Aby zostać pilotem, trzeba spełnić rygorystyczne wymogi medyczne i odznaczać się doskonałą kondycją fizyczną. Ponadto niezbędna jest odporność na stres, szybkie reagowanie na zagrożenia, umiejętność logicznego myślenia. Pożądane cechy charakteru to także odpowiedzialność za siebie i innych.

            Jakub Puciłowski klasa VIII

            Mamy nadzieję, że  Jakub w przyszłości spełni moje marzenie i zostanie pilotem. Trzymamy za niego kciuki i zachęcamy do śledzenia jego kanału na YT: https://www.youtube.com/@avgeek0939

          • Żaby w klasie 6

            13.04.2024

            Żaby w klasie 6

            Od poniedziałku 8 kwietnia w klasie 6 zagościły żaby ,a raczej skrzek. Do czasu wylęgnięcia się ze skrzeku kijanek i przeistoczenia się ich do formy prawie dorosłej skrzek, można obejrzeć w klasie 6. Po dorośnięciu kijanek wypuścimy je na wolność, gdzie będą mogły dorosną w spokoju.

             

            Doświadczenie te przeprowadzamy w związku z lekcjami na temat płazów. Skrzek to pierwsza forma przeobrażania  się żaby w dorosłego osobnika. Początek kwietnia to czas składania skrzeku przez samice żab. Zazwyczaj, jak widzimy jaja żab czy też innych płazów, wydaje się nam, że jest ich mnóstwo. Ale prawda jest taka, że przeżywa mniej-więcej ¼ całości. Mając na swoim podwórku oczko wodne ze skrzekiem sama widzę że połowa kijanek nie umie wyjść z galarety, którą jest skrzek tak więc umiera połowa pozostałych zostaje zjedzona przez np traszki czy ryby. Część żab nawet nie dociera do zbiorników wodnych, ginąc pod kołami aut lub wysychając na słońcu. Dlatego ekolodzy prowadzą akcję ochrony żab w czasie godów, przez co czasami na drogach widujemy znaki ‘’Uwaga żaby’’.Na ul. Spacerowej w Gdańsku również prowadzona jest akcja ratunkowa żab i pobocze ulicy ogrodzone jest specjalną foliową zaporą. Zwródźcie na to uwagę, jak będziecie wybierać się do Gdańska. A tymczasem zapraszamy do naszej klasy

                                                                                                 Kasia. M `

          • Sukces naszego ucznia w judo!

            10.04.2024

            Uczeń  klasy V i zawodnik klubu Judo Grizzly Gdańsk– Bartłomiej Mróz wywalczył III miejsce           w Otwartych Mistrzostwach Judo w Gdyni w kategorii wagowej do 38 kilogramów.

            Bartek od 6 roku życia trenuje spoty walki, początkowo zajmował się zapasami, jednak od stycznia tego roku przekwalifikował się na judo, odnosząc swoje pierwsze sukcesy. 

             

            Gratulujemy i trzymamy kciuki za Bartka w kolejnych zawodach!

          • Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Lapbook - Poznaj postać Świętego Wojciecha

            08.04.2024

            5 kwietnia 2024 r. w Społecznej Szkole Podstawowej Dobrzewino-Karczemki podsumowano Międzyszkolny Konkurs  dla szkół z terenu Archidiecezji Gdańskiej pt. Lapbook - Poznaj postać Świętego Wojciecha- patrona Polski i naszej archidiecezji.

            Konkurs został  zorganizowany z okazji zbliżającego się jubileuszu 100 – lecia Archidiecezji Gdańskiej pod patronatem: Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Gdańskiej, Proboszcza parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Kielnie oraz Dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem Dobrzewino - Karczemki w Karczemkach.

            Celem konkursu było: zaangażowanie uczniów do aktywności twórczej, doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, rozwijanie umiejętności plastycznych, a przede wszystkim pogłębienie wiedzy o postaci Świętego Wojciecha.

            Do szkoły napłynęły prace, które były starannie wykonane, dlatego nie lada wyzwaniem stało się wyłonienie zwycięzców konkursu.

             

            Organizatorzy przyznali następujące miejsca:

             

            Kategoria klas IV-VIII:

            I miejsce- Daria Krefta  (ZSP w Szemudzie)

            II miejsce- Marta Stenka (ZSP  w Szemudzie)

            II miejsce – Lena Szymańska ( Społeczna Szkoła Podstawowa w Karczemkach)

            III miejsce- Anna Sternik (ZSP nr 6 w Gdańsku)

             

            Wyróżnienie – Tymoteusz Juński (ZSP w Szemudzie)

            Wyróżnienie – Franciszek Chrostowski (ZSP nr 6 w Gdańsku)

            Wyróżnienie – Ignacy Kowalski (ZSP nr 6 w Gdańsku)

             

            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz ich opiekunom. Nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną przekazane do poszczególnych szkół do końca miesiąca.

            Magdalena Szatkowska i Monika Foigt

          • Dzień Świętego Patryka

            07.04.2024

            Nowa galeria Dzień Świętego Patryka została dodana do albumu fotograficznego

             W marcu zaakcentowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Uczniowie ubrali się we wszelkie odcienie zieleni, by wspólnie upamiętnić ten dzień. Chłopcy z klasy VIII przygotowali ustną prezentację w j. angielskim na temat samego patrona, jak i obchodów tego święta i zaprezentowali ją w każdej klasie. Dziękujemy wszystkim za wspólne kultywowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

            K.Kalańska

            K.Opalińska

          • Złoty przycisk w „Mam talent” dla Natalii Sacharczuk!!!

            04.04.2024

            Jesteśmy dumni z naszej uczennicy Natalii Sacharczuk, która zaprezentowała swój talent w popularnym programie  telewizji TVN „Mam talent”.

            Poniżej przytaczamy artykuł, który został opublikowany na stronie

            https://tvn.pl/programy/mam-talent/mam-talent-kto-otrzymal-zloty-przycisk-od-julii-wieniawy-kim-jest-natalia-sacharczuk-st7840924

             

            Źródło foto i tekst: tvn.pl:

             

            W najnowszym odcinku programu "Mam Talent!", jedna z najmłodszych uczestniczek, 9-letnia Natalia Sacharczuk, zapewniła sobie miejsce w półfinale programu, otrzymując złoty przycisk od Julii Wieniawy!

            "Mam Talent!" - Natalia Sacharczuk otrzymała złoty przycisk!

            Gdy Natalia pojawiła się na scenie, nie tylko poruszyła jurorów swoim profesjonalizmem i umiejętnościami tanecznymi, ale również swoją skromnością i naturalnością. 9-latka emanowała energią i pasją do tańca, co nie mogło pozostać niezauważone przez jurorów.

            Natalko, jak patrzę na Ciebie, to trochę widzę siebie, jak byłam dzieckiem... Kiedy mama zawoziła mnie na zajęcia z gimnastyki artystycznej, zajęcia taneczne, to pamiętam też swoją radość! Jak ja to kochałam...Tylko wiesz, czego ja nie miałam? Takiego wielkiego talentu, jak Ty! Takiej gracji, takiej dojrzałości, jaką Ty masz... A masz tylko 9 lat! Wiesz, co chciałabym Ci powiedzieć? Tak bez słów... Przechodzisz dalej!

            - skomentowała Julia Wieniawa

            Jednym z najbardziej emocjonujących momentów tego występu było zaskoczenie Natalii, kiedy Julia Wieniawa, jedna z jurorek wcisnęła złoty przycisk, dając Natalii możliwość automatycznego przejścia do odcinków na żywo. To wydarzenie będzie na pewno zapamiętane przez wszystkich, którzy byli świadkami tego momentu. Natalia Sacharczuk, mimo swojego młodego wieku, już teraz udowodniła, że talent może iść w parze z ogromną siłą charakteru i skromnością.

            "Mam Talent!" - kim jest uczestniczka?

            Natalia jest uczennicą szkoły podstawowej. Od 5. roku życia trenuje taniec sportowy w Akademii Acrodance. Na przestrzeni kilku ostatnich lat zajmowała czołowe miejsca i wygrywała wiele turniejów na terenie całej Polski (w tym Mistrzostwa Europy Juniorów), a także na juniorskich Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. Jej ostatnim wielkim sukcesem było zwycięstwo na Mistrzostwach Europy i zdobycie statuetki Grand Prix Aleksandry Kobielak w październiku 2023 roku.

            Oprócz tańca, Natalia lubi malować, słuchać muzyki i uczyć się. W czasie wolnym chodzi również na basen i oczywiście spotyka się z koleżankami, a także tworzy własne układy taneczne do ulubionych piosenek. Na razie dziewczynka wiąże z tańcem swoją przyszłość - chciałaby kiedyś zostać profesjonalną tancerką, instruktorką, a także choreografką.  

          • Stypendia Gminy Szemud

            02.04.2024

            Jest nam miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali Stypendia Gminy Szemud:

             

            Stypendium naukowe:

            Andrzej Kiezik z klasy VIII za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

             

            Stypendia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury:

            Nela Katulska  z klasy III za udział w konkursach: recytatorskich w języku polskim i języku kaszubskim, czytelniczych oraz plastycznych.

             

            Wręczenie dyplomów odbyło się 28 marca w Centrum Samorządowym w Szemudzie.

            Gratulujemy uczniom i rodzicom.

          • Konkurs klasowy pt. Lektura na wieszaku

            02.04.2024

            Czy na wieszaku można zawiesić lekturę? Czy wieszak na ubrania może się stać kompendium wiedzy? Okazuje się, że tak! Dzięki tej ciekawej metodzie aktywizującej piątoklasiści mogli w innowacyjny sposób podsumować znajomość lektury „W pustyni i w puszczy”.

            W ramach konkursu klasowego uczniowie zebrali informacje związane z przeczytaną książką. Wykorzystując kolorowe karteczki, sznurki, tasiemki, wydruki, notatki, z zapałem tworzyli teksty, rysunki i inne elementy, które umieszczali później na wieszaku.

            Wieszaki ozdobili wedle własnych pomysłów.

            Oto efekty ich pracy i przyznane miejsca w konkursie pt. Lektura na wieszaku.

            I miejsce-Aleksandra Czkuj

            II miejsce – Lena Szymańska

            III miejsce – Natasza Grośkiewicz

            udział: Zuzanna Brodnicka, Szymon Krause, Elena Pietkiewicz, Feliks Smolarski.

          • Dni wolne

            26.03.2024

            28.03 – 02.04.2024 r. – Wiosenna przerwa świąteczna.

            W tym czasie świetlica nie pracuje.

            Do szkoły wracamy 03 kwietnia 2024r. (środa)

    • Godziny dzwonków

      Piątek 19.04.2024
    • Kontakty

      • Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem Dobrzewino-Karczemki
      • (58)676-08-12
      • Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem Dobrzewino-Karczemki; Karczemki, ul. Gdańska 23, 80-209 Chwaszczyno NIP: 588-19-93-014 Poland
      • Sekretariat czynny poniedziałek - piątek godz. 8.00 - 15.00 prowadzenie sekretariatu: Mariola Kielińska
      • (58) 676-09-63 - Przedszkole
  • Galeria zdjęć

      brak danych