• O przedszkolu

•             NASZE PRZEDSZKOLE

Przedszkole powstało w 2001r. z chwilą utworzenia przez Stowarzyszenie „Mieszkańcy Dzieciom” Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Karczemkach. W pierwszym roku funkcjonowania przedszkola, utworzone zostały dwie grupy: 3 i 4 – latków oraz 5 i 6 – latków,  łącznie 22 dzieci. Obecnie uczęszcza 92 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które są podzielone na 4 oddziały.

W naszym przedszkolu panuje miła i ciepła atmosfera, co sprawia, że dzieci szybko adoptują się do nowych dla siebie warunków. To miejsce gdzie dzieci czują się dobrze i bezpiecznie pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogów oraz pozostałych pracowników przedszkola .

Placówka nasza wobec rodziców pełni rolę wspomagającą i integrującą działania wychowawcze, dostarczamy wiedzy pedagogicznej i uwrażliwiamy na potrzeby i możliwości dziecka. Zadaniem nas wszystkich jest wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci od trzeciego roku życia do momentu rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Zapewniamy dzieciom opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa, stwarzamy warunki umożliwiające osiągnięcie przez dzieci tzw. gotowości szkolnej. W urzeczywistnieniu naszej misji zaangażowany jest cały personel pedagogiczny, administracyjno - obsługowy, jak również rodzice, a efektem wspólnej pracy jest przedszkole, w którym dzieci czują się ważne, bezpieczne i do którego przychodzą z radością.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00.  Przedszkole czynne jest od początku września do końca lipca. Sierpień  jest miesiącem, w którym przedszkole jest zamknięte. W czasie wakacji i ferii zajęcia odbywają się w grupach mieszanych ze względu na mniejszą ilość dzieci.

Praca wychowawczo - dydaktyczna planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, zgodną z  wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU

GRUPY PRZEDSZKOLNE

I grupa – MOTYLKI (trzylaki)

Wychowawca: BrygIda Letkiewicz