• Zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji w Przedszkolu

Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem

Dobrzewino – Karczemki w Karczemkach

1. Podstawowa  rekrutacja  dzieci do przedszkola, odbywa się raz w roku. Karty zgłoszenia dziecka do przedszkola przyjmowane są od 2 stycznia do 31 marca każdego roku.

a)     rodzice dzieci – kandydatów do przedszkola, składają Kartę zgłoszenia dziecka w sekretariacie szkoły;

b)    rodzice, których dzieci uczęszczają już do przedszkola, składają karty na nowy rok, w tym samym terminie, by potwierdzić zostawienie dziecka w przedszkolu i zmodyfikować dane, które uległy zmianie;

c)     o przyjęciu dziecka do przedszkola decyduje dyrektor szkoły w na podstawie liczby miejsc organizacyjnych;

d)    pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola mają dzieci(w kolejności):

- mające rodzeństwo lub kontynuujące naukę w placówce,

- pracowników Szkoły,

- mieszkańców Dobrzewina i Karczemek według kolejności zgłoszeń i w miarę dostępności miejsc.

W przypadku, kiedy w przedszkolu są wolne miejsca istnieje możliwość przyjęcia dziecka spoza Dobrzewina i Karczemek (według kolejności zgłoszeń), jednak bez gwarancji utrzymania tego miejsca w następnym roku szkolnym.

2. Rodzice  składają  następujące  dokumenty:

a)     wypełnioną Kartę zgłoszenia dziecka, której formularz pobierają  w sekretariacie szkoły;

b)    inne dokumenty, np. zaświadczenie o zameldowaniu, niezbędne orzeczenia lekarskie dołączane są w miarę potrzeb.

3. Listy dzieci przyjętych do przedszkola zostają ustalone w terminie 14 dni od dnia zakończenia przyjmowania kart zgłoszenia.

4. Po  ewentualnym wyczerpaniu wolnych miejsc dyrektor szkoły sporządza listę rezerwową, na której znajdują się dzieci nie przyjęte do przedszkola z powodu braku miejsc. Dzieci te mogą zostać przyjęte w przypadku rezygnacji dzieci przyjętych do przedszkola na nowy rok szkolny.

Lista rezerwowa znajduje się u wicedyrektora ds. przedszkola.

Zasady rekrutacji do Przedszkola i  Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem

Dobrzewino – Karczemki w Karczemkach

§ 52 (Statut Szkoły)

1. Uczniem Szkoły może być każde dziecko, którego rodzice akceptują zasady funkcjonowania Szkoły i postanowienia niniejszego Statutu.
          2. Pierwszeństwo w przyjęciu do Przedszkola i Szkoły przysługuje dzieciom: mającym rodzeństwo lub kontynuującym naukę w placówce, pracowników Szkoły, mieszkańców Dobrzewina i Karczemek według kolejności zgłoszeń i w miarę dostępności miejsc.
          3. Decyzję o przyjęciu ucznia do Szkoły, w trakcie roku szkolnego, podejmuje Dyrektor Szkoły na podstawie podania rodzica o przyjęcie dziecka do Szkoły oraz przeprowadzonej rozmowy z rodzicem (prawnym opiekunem), określając warunki, jakie musi spełnić uczeń. Warunki te dotyczą:

- ocen bieżących lub klasyfikacyjnych ustalonych w szkole, do której uczeń uczęszczał;

- oceny zachowania ucznia nie niższej niż ocena dobra;

- opinii dyrektora lub wychowawcy klasy w szkole, do której uczeń uczęszczał, szczególnie w przypadku uczniów klas I-III;